Žumpa a gumoasfalt

Od: Datum: 27.07.12 18:31 odpovědí: 14 změna: 06.08.12 06:06
avatar

Zdravím mám dotaz. Mám sděnou žumpu, ale protože za poslední půlstoletí se stavba nad ní začíná řítit směrem k zemi tak jsme ji podepřeli železnými konstrukcemi.

Popis: železná konstrukce je složena s "U" profilu podepírajících strop a nožek o síle 50 mm podepírající "učko"

Dotaz: protože výpary jsou opravdu velmi agresivní uvažuji natřít strop gumoasfaltem, jako se natírají spodky aut na zimu. Důvodem pro mou úvahu je to, aby výpary se nedostaly k železu tak brzy a nezačlo korodovat zbytečně brzo. Je má úvaha dobrá nebo špatná a proč?

Dotaz: Pokud nohy obejmu plastovou trubkou a zaleji betonem uchráním železo ponořené v žumpě před tekutinou v žumpě, nebo tím betonem ( cca 4 cm ) tekutina prosákne?

Dotaz: Původní betonové stěny žumpy drží již 50 let. Lze předpokládat, že koupený beton v Baumaxu, do kterého se jen přileje voda, je stejně kvalitní? Nebude se v žumpě rozpadat?

Dotaz: Mám v žumpě ponořené čerpadlo. Je litinové. Pokud jej nechám ponořené i v zimě ( třeba letos byla zima -25st. ), nemůže litina popraskat?

Upřesnění: Jde o žumpu sloužící pouze jako WC tedy ne jako odvod veškerých splašků z domu. Tedy nejsilnější koncentrace žumpy, jakou si lze představit.

Děkuji předem za odpovědi, všechno ohodnotím. U PC budu ale jen teď 24 hodin a pak až za 10 dní. Tak strpení, hlavně, kvůli tomu, že na případné doplňující dotazy nebudu reagovat.

Budu se snažit reagovat ještě celý dnešek a zítřek do 12.00

Přeji všem, kdo ještě má, hezkou dovolenou

doplněno 27.07.12 18:37:

.. jistě, že zděnou .. *haha* žádnou Děnu neznám, aby byla s Děnou *smich*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.12 09:40
avatar

Rádců plno, ale rada žádná .. tak hezké prázdniny :D

Od: des*
Datum: 28.07.12 11:38

Odvrchu:žumpa se dá natřít gumoasfaltem všude.Tedy i všechna železa v ní.Složení-nohy-natřít,trubka-zalít betonem řídkým,aby se všude dostal.Jinak beton z Bau je stejně kvalitní..Čerpadlu se nic nestane,jak známo,v žumpě je teplo.Předpokádám že má víko.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.07.12 12:16
avatar

Ještě dodávám : Žumpa je na chalupě, kde je týden až dva mimo provoz a pak so-ne v provozu, tedy promrzává. Vloni, když jsme zkoušeli tyčí hloubku, jste zjistili, že byla na povrchu zamrzlá.

To čerpadlo mě pořádně "píp" ( štve) . Po použití zatuhne. Ať jej mám ponořené nebo vytažené nad povrch. Stačí jej pak vytáhnout a kombinačkami lehoučce pootočit dole vrtulkou (nožem). Jenže je to žumpa a kdo má zájem se hrabat v čerpadle, které je v žumpě ( fuj ). Když jsem to teď dal do servisu ( pumpy.cz) tak mi řekly, že tomu nic není. Dovezl jsem to očištěné, ale zaseknuté. Jenže jak jsem to vezl v aute 70 km, tak se asi vrtulka pohla a uvolnila. Pak to tam zkoušel a já si připadal jako blb, že vezu do servisu něco co funguje. Včera jsem tam volal, a řekli mi, že tomu nic není a můžu si to odvést. Takže nic neopravovali, žadné "těsnění" neměnili. Takže kde je chyba? Může být trvale ponořeno v žumpě, která zamrzá? Ale pokud pamatuji, tak z počátku, vloni, jsme to měli ponořeno, a neroztočila se ( je na 220V - Protože 400 nemám ). Tak jsem ji na řetěze vytahoval nad hladinu a tam byl problém stejný. Pokud jsem chodil denně a protočil jsem ji na 2 vteřiny tak běžela, ale jakmile jsme na týden odjeli, tak už se pak neroztočila. Takže nechápu. Potřebuji hlavně poradit, abych mohl vymyslet jak to udělat, zda jako "fuj fuj" to pokaždé vytahovat a vyčistit a uložit do sklepa, nebo vymyslet způsoub jak to ponechat, aby fungovala, a pak musím nechat otvory pro trvale uložené kabely 220V a hadici na odvod čerpané tekutiny. Teď to totiž doděláváme a betonujeme. Nedal jsem přece za čerpadlo 5000 korun, abych ho pak do důchodu každý rok vytahoval ( fuj fuj )

Dokážete někdo něco poradit?

Děkuji předem.

Dobrouodpověď ocením.

Od: des*
Datum: 28.07.12 12:29

Měl jsem podobný problém,ale my jsme měli žumpu jen 1x1m a hloubku 3m.Nezamrzala .ale my jsme projistotu na ni dávali 2balíky lisované slámyMyslím,že když bude čerpadlo potopené v obsahu tak nezmrzne.Pokud máte žumpu na freiplace,tak bych tam dal těch balíků i víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar*
Datum: 28.07.12 12:26

Fidonet zdravím. Natírat ocelovou konstrukci gumoasfaltem, přímo na holý kov, je vyloženě špatné. Gomoasfalt je vodou ředitelný a je jasné co udělá voda s ocelí než vyschne. Raději bych to natřel nějakou polyuretanovou barvou, který je daleko odolnější než gumoasfalt. Dobrá barva by byla i "Wimadur" pod tímto názvem jsme jí používali na stříkaní vnitřku koreb na sypačích. Je to spíše takový "plast" a dokud se nanatuží, tak nezatuhne ani když se nechá otevřená plechovka. Měl takovou cihlovou barvu. Kde koupit ,ale nevím, jedině pohledat na netu.

To čerpadlo bych tam taky asi nenechával, né že by snad prasklo, ale otázkou je jestli by se po delším nepoužívání nezaneslo a "nezatuhlo" (víš čím *smich*). Ani výpary nejsou pro motor to pravé ořechové.

Ten betron je asi jedno kde koupíš, jen bych plastové trubky dole zavíčkoval a nahoře aby sahaly ned hladinu sra...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: des*
Datum: 28.07.12 12:35

Mám pocit,že ten pán nepochopil,že když gumoasfalt uschne,tak jde rozpustit snad jen na ohni.Uschlý gumoasfalt rozpustit vodou?Málem jsem se umlátil smíchy.Mám žumpu natřenou gumoasfaltem 40let,bez známek poškození.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar*
Datum: 28.07.12 12:50

Abych pravdu řekl, tvé pocity mě po přečtení vnitřní pošty ani moc nezajímají. Jen bych dopručil lépe číst, nepsal jsem nic o rozpouštění, ale Gomoasfalt je vodou ředitelný a je jasné co udělá voda s ocelí než vyschne. To platí pro všechny vodou ředitelné barvy natírané přímo na ocel.

Jak píšeš, že tvoje železná konstrukce nekoroduje ani po 40 letech, je to logické, Fe nekoroduje. Já jen nevěřím, že je ze železa (Fe)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.12 12:58
avatar

Ta žumpa je velmi zvláštně postavená. Chatka, je v kopci a žumpa je umístěna jakoby nad chatkou. Já bych ji dal pod ní, třeba v budoucnu by se dal udělat trativod. Tím, že je nad, tak asi ne. Chci ale říct, že jen 1/3 je v zemi a zbylých 2/3 je nad zemí, neboť pod ní svažuje půda dolů. Vrch je v úrovní podlahy vstupu do chatky, a dole ve sklepě je vidět, jak je cela ve vzduchu, jen rohy podložené cihlami. No mazec. Ani nedokážu zjistit jak jsou silné stěny. Sice stěna žumpy od vnitřní stěny po tu stěnu, kterou vidím ve sklepě je 60 cm, ale tomu se mi nechce věřit. I když je to z doby 1960 ( cca) kdy se betonem nešetřilo, protože bylo všeho doct ( teorie vládců ). Takže sláma nepřichází v úvahu. Ale opravdu zamzlo asi jen 1/2 cm, protože jsme tyčkou led prolomili. Pod ním bylo asi 20 cm ( tekutiny).

Takže byste tam čerpadlo nenechávali? My se s tím začínáme již smiřovat, ale stale mi nejde do hlavy tvrzení odborníků, že pokud je trvale ponořena, tak nemůže zatuhnout ( kde tedy soudruzi udělali chybu? ).

nj. já za hodinku odjíždím, ale klidně piště, protože už jsem domluvený s někým, kdo to tady bude sledovat a kdo mi dá dobrou radu ( od vás po telefonu ).

Vše později ohodnotím.

Ohledně gumosfaltu: 6elezo je ještě natřeno barvou Bilak Zn primer ( http://obchod.biopol.cz/?article=127 ) , na kterou uvažuji gumoasfalt natřít.

Poradíte mi jaký gumoasfalt? A jak se s tím pracuje? To asi nebude tak jednoguché nanášet, že? Jestli je to fakt hutné jako asfalt, tak nevím, jak to budu "patlat" v malé žumpě ( d1 x š1 x v1.5 metr ) nad hlavu, abych nebyl jako "čuně"

předem všem děkuji

p.s. jaký máte na ten Bilak Zn názor? V obchodě tvrdili, že mi to železo uchrání na 20 let ( no HAHAHA )

doplněno 28.07.12 13:02:

ještě v nápadu zavíčkovat spodek trubek:

10cm mám dole patku, cca kruh 20 cm rrůměr a teprve na něm mám tu umělohmotnou trubku. Vše je přibetonováno ke dnu, původnímu betonu.

Otazka ještě jednou. Projde tekutina ( žumpa) zaschlým betonem? Nechám ho tuhnout minimálně doporučených 28 dní.

Od: des*
Datum: 28.07.12 13:12

Bilaka znám jen z dějin:)Beton aby neprosakoval,natřete tím gumáčem.Natírá se s ním pěkně,je potřeba zředit akorát.No a jak máte uloženou tu žumpu,tak je div že nezmrzne na cimpr.Je potřeba ji dobře izolovat.http://www.euroking.cz/paramo-gumoasfalt-sa-12-10kg

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.12 14:04
avatar

Gumoasfalt ponořený v žumpě neudělá paseku? Dík za odkaz. Za hodinu končí kvalifikace na F1 a já mizím.

PA všem

Od: des*
Datum: 28.07.12 15:15

Jak jsem již psal,mám GA v žumpě 40let.Ta je 3x5m.Bez poskvrnky.Když se vybere a vystříká vodou,je jak nová.Proč pořád ty pochyby?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.12 18:46
avatar

Zdravím,manžel tady není, ale po telefonu se ptá, zda máte na mysli gumoasfaltem natřít všechno včetně dna,nebo pouze to, co bude nad hladinou.

Od: des*
Datum: 30.07.12 18:54

Úplně všechno.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.08.12 06:06
avatar

Děkuji všem za odpovědi. Bodíky jsem rozdal a jedu dál pokračovat s opravami :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.