Slizké stěny bazénu

Od: Datum: 27.07.12 18:07 odpovědí: 5 změna: 30.07.12 17:40

Máme bazén nafukovací 366x 76 napuštěný týden z vodovodu. Voda je čistá akorát stěny jsou takové slizké nebo mastné. Nemá to žádnou barvu nijak to nesmrdí nic. Používáme Savo do bazénu a máme kartušovou filtrace. Dnes jsem dal šokovou dávku Sava kvůli těm stěnám. Jak se toho zbavit? Vysavač nemám a není to nějak nebezpečné při koupání? Kvůli dětem.
Děkuji za odpověd

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.12 18:21

To už je to SAVO nebezpečné! To kluzké jsou malé řasy, nezávadné pro děti. Maximálně mohou uklouznout. Dejte tam chlorové tablety...

Datum: 27.07.12 18:22

Smýt kartáčem a filtrovat, filtrovat, filtrovat. Příští rok si kupte např. chlor triplex od Aqua Mar, je v něm vše, nemusíte kupovat k tomu žádné koagulanty a pod. Samo se to vysráží a jen čistíte a 1x za 14 dní dáte novou tabletu a ještě Vám tablety zbydou na příští rok.

Od: rv
Datum: 28.07.12 12:21

kupte si přípravek proti řasám. Těmto přípravkům se říká algicit.

Od: ar*
Datum: 28.07.12 13:02

Jeden rok jsem taky zkusil použít savo, když jsem si spočítal kolik to stálo, aby to opravdu fungovalo, přišlo to dráž než bazénová chemie. Po napuštění bazénu dám chlor šok (1kg mi vydrží tak na 3-4 sezony). Pak dám do plováku už jen tablety Laguna Quatro.

Jedno kilové balení mi vydrží na sezonu. Bazén 3,66x0,91.

Od: hp®
Datum: 30.07.12 17:40

Ahoj. Pokud je ten slizký povrch způsobený řasami, tak poradím nekupovat drahé "speciální" přípravky různých výrobců ale do bazénu přidat řádně ve vodě rozmíchanou skalici modrou - 4gramy na 1m kubický. V drogérii stojí pár korun a balíček vydrží na několik let. Najdou se ti, kteří budou protestovat proti této mnoholeté vyzkoušené praktice. Ale věřte, ža skalice je i v těch přípravcích renomovaných firem, v jejich tabletách to jsou ty maličké modré tečky. A budete mít pokoj od řas. zdravím

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.