Lednička ucpaný kanálek vatou

Od: Datum: 27.07.12 11:44 odpovědí: 6 změna: 27.07.12 21:51

Dobrý den při čištění lednice se mi povedlo nechtic do odtekacího kanálku, že mi zapadlo kus navlhčené vaty. Vadí to?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.12 11:47

Vytáhněte jej třeba pinzetou. Pokud zapadl hluboko, tak za pomoci drátu jej vyjmout.

Pokud to neuděláte, začne vám vlhkost v lednici kondenzovat, poklesne výkon lednice a budou se vám tvořit kaluže vody.

Od: ron*
Datum: 27.07.12 11:49

Já odtékací kanálek při ucpání prošťouchnu obyčejným umělohmotným brčkem na limonádu.

Od: hm®
Datum: 27.07.12 11:53

Vadí. Kanálek se ucpe úplně, na dně lednice se udělá louže a voda bude nakonec vytékat ven.

Vatu buď nějak vytáhnout zpátky, nebo možná (v nejhorším případě) zkusit něčím neostrým pružným protlačit až ven dolů k čerpadlu.

Datum: 27.07.12 12:00

Jojo - souhlas
Osobně by mě zajímalo, co se to tam vlastně tvoří, vypadá to jako černej šlem :(( je schopnej trubičku i ucpat :(
Ještě mě nenapadlo ho odstraňovat vatou, jen to vždycky prošťourám drátem, aby mohl kondenzát odtékat.

Datum: 27.07.12 12:30

Ten černej sliz je plíseň. Je dobré to občas odstranit.

Od: zabu
Datum: 27.07.12 21:51

Prostrčit dolů, ta hadička končí na mističce na kompresoru. Perfektně funguje ocelový drát s kuličkou na konci. Dá se sehnat na radioburzách stará anténa k ručním radiostanicím, a ten nejdelší prostřední drát s plastovou kuličkou na konci je úplně ideální. Kdo nechodí po burzách, tak náhrada která se docela osvědčila, je dlouhá pletací jehlice.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.