Olejový nátěr nebo něco podobného

Od: Datum: 26.07.12 13:17 odpovědí: 5 změna: 26.07.12 18:04
avatar

Dostala jsem se do nemilé situace. Musím rychle zvolit budoucí vzhled málo využívaného WC v domě (využívá synova rodina, cca 1x za měsíc víkend, mé kamarádky, cca 2-3x ročně pár dní, snad někdy nějaký turista, pokud nalákám).

Větší část podkrovního bytu je připravená na položení lina. Byt je vyklizený, neobyvatelný. Podlahář je připraven přijít o tomto víkendu.

Snacha objednala lino i na WC. A strhala místy až na omítku staré tapety, které tam byly po babičce už asi 30 let. Odmítla jsem další "papírové" WC a začala jednat s obkladačem., Ano, ale termín srpen/září.

Podlahář kategoricky nedoporučuje položit v chodbě lino a potom ho zničit při obkládání WC. Představa dalších týdnů života v rozkramařeném domě mě ničí a vede k ústupkům.

Hledám zlatou střední cestu. Vím, že se dříve stěny natíraly nějakým olejovým nátěrem. Existuje to ještě?

Vím, že se měl postup renovace celého bytu důkladně probrat dopředu. Ale mladí mě postavili před hotovou věc. A pak tady někdo nadávejte na tchýně...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.07.12 13:22

Jo jo - tchýně jsou ´děsný´... ;)

Olejový nátěr existuje, ale podle mne je designově pasé a navíc by se pod něj (pravděpodobně) musel udělat štuk... "Papírové" WC bych taky odmítnul... A co tak jen vymalovat?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.07.12 14:42
avatar

Není potřeba dělat papírové WC,lepil jsem vinylové speciální tapety i s kachličkovým designem.Stěny jen vystěrkovat ,aby byly rovné a tapetu,kterou je to hotovo exkluzivně za 2 hodiny.

Tapeta je dokonale umyvatelná a u mne na WC drží už tři roky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bambula*
Datum: 26.07.12 17:12

Položte všude lino, na WC bez rohové lišty a pak časem WC vykachličkujte. Dneska je to kachličkování čistá práce! Po vykachličkování lze dát na WC rohovou lištu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.12 17:34

Položte prostě lino tam klde chcete, a až budete dělat WC tak lino prostě zakryjte, existují různé způsoby zakrytí počínaje krabicemi z Lidlu a konče 2 cm silnou dřevotřískou na které můžete zdi bourat. Já osobně klidně obrousim dřevěnou podlahu, pak ji zakryji kartónem a starýmy OSB tenkým deskami, poté vydrážkuji elektriku, omlátím omítky nahodím, vyštukuji, vymaluji a podlahu odkryji a je jak nová toho bych se nebál.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.07.12 18:04
avatar

Různé rady, všechny nějak inspirativní. Děkuji.

Prohlédnu si vinylové tapety, proberu s rodinou a pak asi buď ty tapety, nebo dokonale obložená chodba a pak kachlíčky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.