Cena architekta

Od: Datum: 26.07.12 13:02 odpovědí: 4 změna: 27.07.12 09:22

Cena architekta - Dobrý den, vlastním polovinu rodinného domku, druhou polovinu má moje máma. Máma v domku bydlí sama a rozhodly jsme se, že bych se k ní přestěhovala s přítelem za předpokladu, že uděláme dvě bytové jednotky. Druhá bytová jednotka by (podle našich úvah, bez konzultace s odborníkem) mohla být v přízemí, které je do poloviny zapuštěno do země. Je to takový náš sklep, dílna. Je to velké stejně jako byt v prvním patře. Chtěla bych oslovit odborníka, někoho, kdo nám v první chvíli řekne, jestli by to vůbec šlo a v druhé, pokud ano, udělal návrh místností apod. . Zajímalo by mě, kolik taková konzultace asi stojí, případně, kolik stojí architektonický nákres, jak by byt mohl vypadat. Dále jsem se chtěla zeptat, jestli architekt, kterému toto zadám může i odhadnout, kolik taková přestavba bude stát. Můžete mi prosím poradit? Případně jaké kroky mám podniknout? Předem děkuji za info, pěkný den...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.12 13:24
avatar

Pro tyto věci spíše kontaktujte projektanta stavaře než architekta...je to vhodnější.

Cena práce projektanta jak kde..., v dnešní době již od 200-250Kč/hod.

Odhadnout se cena přestavby dá, ale přesněji to vyjde regulérním rozpočtem dle prováděcího projektu..to zpravidla stavař nedělá (a ani architekt), ale zadává externímu rozpočtáři.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.07.12 20:36
avatar

architek neřeší dům příliš z hlediska statiky a provádění návrhu, ale z pohledu designu a stylovosti, jeho návrh může být pěkný a moderní, ale díky technické náročnosti a složitosti realizace neskutečně drahý, opravdu. Oni na výdaje spíše nehledí. Volte zadání studie úprav projektantovi, který vám za pár tisíc udělá dva návrhy variant řešení Vašeho domu. Nebude se jednat o projekt ale nákresy úprav dispozice pouze v přehledovém měřítku cca 1:100 (1cm = 1m).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: 7socinka7*
Datum: 27.07.12 08:51

Aha, děkuji za info. Je to úplně na začátku, takže jsem ráda, že jste mě vyvedli z omylu a doporučili projektanta ;) Budu se tedy muset porozhlédnout jinde. Nemáte někdo někoho "prokleplého" z Prahy a okolí?

Datum: 27.07.12 09:22
avatar

Z Prahy ne, jsem z JH, takže znám stavaře ve svém okolí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.