Neoprávněná stavba plynovodu na soukr.pozemku

Od: Datum: 26.07.12 11:46 odpovědí: 2 změna: 27.07.12 06:55

koupil jsem chalupu , na které je položen plynovod ,o kterém jsem nevěděl. nyní jsem zjistil na stav.úřadě, že při žádosti o stav.povoleni, nebyla parcela vlastníka zahrnuta do souhlasu vyjádření ke stavbě. nejhorší je že že navíc nebyla stavba dle projektu položena na místě určené projektem , přesto bylo kolaudačním řízením všechno v pořadku a zkolaudovano. myslím že se dá spochybnit stavební povoleni protože povinnost všech dotknutých pozemku aby se vyjádřili ke zam stavbě ale zde nebyl vlasník vyzvan a tak se nemohl ani vyjádřit ke kolaudaciže plyn.přípojka je na jehopozemkua jetedy v rozporu se stav.povolením .myslím že pochybili žaqdatel o stavební povolení možná i projektant , a myslím i stavební úřad nebot nema u kol. rozhodnuti ani vytyčovací protokol amyslém si když je plynovod o 1,5m mimo projekt je někde chyba.žádost o stav.povolení byla v r.1998, kolaudace byla v roc e2000. kdy byla předána RWE Ostrava. prosím o radu co stím nebot po dvou letech zbytečného dopisování s RWE, mikonečně stav. úřad sdělil , že stavba je na mem pozemku neoprávněná.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.12 12:18

Dobrý den, nějak jsem v té chaotické jedné větě nezjistil, nač se vlastně rádců ptáte... takže Vám mohu jen těžko poradit.

Pokud jste chtěl dosáhnout toho, aby úřad prohlásil stavbu za neoprávněnou, už se stalo. Není jasné co máte dál v úmyslu, ale můžete se zeptat stavebního úřadu, jak dál postupovat. Pokud chcete požádat o její odstranění, opět se musíte obrátit na stav. úřad, ale pochybuji, že toho dosáhnete. Pokud chcete nějakou kompenzaci, jděte s papírem z úřadu k vlastníkovi plynovodu a zkuste se dohodnout na nějakém věcném břemeni - možná dostanete nějakou tisícovku a zápis břemene do katastru. Pokud jste si jen chtěl vylít srdíčko a postěžovat si, máte také splněno.

Pokud chcete úplně něco jiného, zkuste napsat co, ať se Vám můžeme pokusit poradit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jokr
Datum: 27.07.12 06:55

S RWE se stejně na ničem nedohodnete. Oni spatřují dohodu v bezpodmínečném přijetí jejich diktátu. To je podle nich dohoda. Takže bůh nás zbav rwe

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.