Čím vyčistit boty

Od: Datum: 26.07.12 10:24 odpovědí: 3 změna: 26.07.12 17:18

Milý rádcové, potřebuji poradit, čím odstranit zažranou červeň z antuky z bílých, sportovních bot. Vyprala jsem je ve Vanishi na skvrny, trochu to pustilo, ale nic moc. Je to špinavé z kurtů z Chorvatska, jsou to nové boty, tak bych to ráda vyčistila. Napadl mě odbarvovač, ale jsou tam barevné nášivky, tak mám strach, aby to nepustilo také. Děkuji za rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.12 10:27

Zkuste CIF nebo písek na nádobí...

Od: mowla*
Datum: 26.07.12 10:35

Znečištění antukou je zaprášení - tedy nepomůže žádný Vanish ani odbarvovač *zed* ... Vůbec žádná chemie... Resp. až potkáš chemii, která odbarví cihlu, pak snad...

Boty je potřeba namočit a proudem vody zevnitř prach vyplavit... Před původním namočením by pomohlo boty důkladn vysát, ale na to už je pozdě...

Ohodnoceno: 2x

Od: bambula*
Datum: 26.07.12 17:18

Textilní cvičky se vždycky bílily štětkou s vápnem! Doporučuji jít do modelářských potřeb nebo do potřeb pro malíře obrazů a koupit si malou flaštičku nějaké vodoodolné barvy a štěteček a tupováním štětečkem fleky zabarvit!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.