Odvápnění bojleru Junkers ST 120

Od: Datum: 25.07.12 20:08 odpovědí: 6 změna: 26.07.12 18:35

Dobrý den, nemá někdo zkušenost s odvápněním/čištěním nepřímo ohřívanému bojleru Junkers ST 120?http://www.gas.cz/product/zasobnik-vody-bojler-junkers-st-120-2e-junkers-st-120-2e:2270/

Mám na mysli kudy se do něj dostat, kde má víko? Když nakouknu pod kryty, tak je celý jakoby zabalený v pěně *nevi* Díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.12 20:47

Ted se nedostanu k podrobnym vykresum..
Nicmene jste si jist, ze tento ohrivac cistici otvor ma? Tyto mensi ohrivace casto cisticim otvorem vybaveny nejsou.
Zitra se v kancelari podivam, pokud Vam to do te doby s jistotou nekdo nerekne.

Datum: 25.07.12 21:10

Já právě ten čístící otvor nikde nevidím, alespon ne zběžným pohledem. Zas si říkám že někudy tu spirálu museli dostat, ne? Díky za nakouknutí do dokumentace

Datum: 25.07.12 21:20

Ta spirala se tam dava jinak..k tomu cistici otvor netreba.
Zitra se podivam a dam vedet.

Datum: 26.07.12 08:22

Tak opravdu tento zásobník čistící otvor nemá...ten má pouze verze -2EB.

Návod máte zde:

http://junkers-cz.resource.bo…_120_160_2e_6720613994_cz.pdf

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.07.12 17:48

Díky, a co to tedy znamená? Zahodit a koupit nový? U nás je dosti tvrdá voda, vím že za dva roky jsem z elektrického Tatramatu vytáhl kbelík a půl kamene. Tento se nečistil nikdy, takže bude do půlky plny kamene :(

Datum: 26.07.12 18:35

Bud zkusit proplachnout a vycistit napr. pres otvor s anodou...nebo jeste lepe upravit vodu tak aby nebyla tak tvrda. Filtry na zmekceni vody stoji rozhodne mene nez novy bojler.Pripadne pri nakupu pristiho ohrivace koupit typ s cisticim otvorem.
Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.