Nýty se zápustnou hlavou

Od: Datum: 25.07.12 13:45 odpovědí: 4 změna: 29.07.12 20:31

Ahoj, mám pouze zkušenosti s trhacími nýty, ale pokud je přístup u spojovaných materálů z obou stran, je prý lepší použít nýty se zápustnou hlavou http://www.obchodprodilnu.cz/…-hlavou-din-661-fe-0571.html#

Jaký je postup nýtování? Do předem připravené dírky vložím nýt a z druhé strany ho rozklepu kladivem? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cockpunk*
Datum: 25.07.12 14:10

Přesně tak. U půlkulaté hlavy se vetšinou používá podpěrný hlavičkář který má v sobě otvor velikosti dané hlavičky nýtu aby se nezdeformoval tvar hlavičky ale u zapuštěných není potřeba protože je hlavička rovná. Stači položit na rovnou kovovou podložku a druhá strana se rovnoměrně rozklepe do otvoru na druhé straně. Doufám že je to alespoň trochu srozumitelné;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 25.07.12 14:17

Do předem připravené díry vložíš nýt, nýtované materiály (plechy) musíš přitisknout k sobě a hlavičku nýtu ´blokovat´, aby se nýt při rozklepávání dříku neposouval (hlavičku položit na kovadlinu a nebo např. druhým kladivem). Pak dřík rozklepávej postupně, dookola - tak, aby nedocházelo k ohnutí nýtu.

Pokud nevadí vystupující hlavička, je lepší použít nýt s půlkulatou hlavou namísto zápustné. A každopádně je nýtování jednodušší (i s ´pohlednějším´ výsledkem), máš-li tzv. "hlavičkář" správné velikosti - jednak ´doklepne´ nýtované plechy k sobě a jednak vytvaruje rozklepávanou stranu nýtu.

doplněno 29.07.12 18:08:

Takovéto duté nýty musí mít přístup také z obou stran, k nýtování se používá také hlavičkář, ale s kuželovým vnitřním dříkem - nýt se roztahuje a po roznýtovnání má z obou stran vypadat zhruba stejně (podobně, jako nýt plný).

K použití trhacích nýtů stačí přístup jen z jedné strany, k roznýtovaní je určen trn, který nýtovanou stranu roztáhne (vytvoří hlavičku) a protože hlavička trnu nýtovaným otorem neprojde, dojde k přetržení trnu (v zeslabeném místě).

BTW - klasické nýty (plné i duté) je nutné případně podle potřeby zkrátit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: madfad
Datum: 29.07.12 20:31

Děkuju moc :)

Od: madfad
Datum: 29.07.12 17:39

Díky za jasnou odpověď. Ještě bych měl jeden dotaz. Jaký je postup s dutými nýty? Ty se používají také pouze pokud je přístup jen z jedné strany spojovaných materiálů (jako u trhacích)?

http://www.nadeta.cz/nahradni-dily/remosky/nyt-duty-al-6x35-%5Bid=6028%5D.html?ItemIdx=26

http://www.mj-dily-eshop.cz/w…pevnovaci-a-spojovaci-materia

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.