Fleky od bílé barvy na tmavých teplákách

Od: Datum: 25.07.12 10:36 odpovědí: 2 změna: 25.07.12 15:53

Dobrý den, zatím nacházím všechny možné problémy s bílými věcmi, já mám tmavé tepláky od bílé a ať dělám co dělám nic..a jeden super čištič co jsme s mámou používali přestali vyrábět..hledám tip na jiný a na ty mé kalhoty..už je můžu nosit tak jen na doma :(

Díky Markét

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hogreta*
Datum: 25.07.12 15:29

Musíš zjistit, jakého původu ty fleky jsou. Pokud je to barva nebo lak(třeba jste zrovna malovali), pak to rozpustíš v ředidle. Obecně platí, že "podobné se v podobném rozpouští". Když se snažím něco vyčistit a nezabere ani prací prostředek, ani odstraňovač skvrn a ani mýdlo, pak zkouším ještě kyselinu citronovou (nebo ocet) a ředidlo nebo odlakovač. Pokud už nezabere ani to, většinou to vzdávám.

Pokud však bílá vznikla tak, že ti tmavou barvu tepláků něco "vyžralo" (například savo), pak s tím už bohužel nic neuděláš, maximálně se můžeš tvářit, že to tak má být - ono se teď nosí takové věci, že by ti to klidně někdo mohl uvěřit :-D.

Tak snad se to povede vyčistit:).

Od: 86marketa
Datum: 25.07.12 15:53

fleky určitě vyžrané nejsou, jsou od barvy od malování..zkusím to, díky za rady..já se jen bála na to dát to ředidlo nebo něco podobného, protože se bojím, abych tam ty fleky nakonec neudělala já.

díky Markét

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.