Jakou vodárnu na 10m studnu

Od: Datum: 24.07.12 23:20 odpovědí: 4 změna: 26.07.12 14:21

Dobrý den,

prosím o radu jako zvolit vodárnu na moji studnu. Hlouka studny je 9 metrů a vody je v ní cca 1metr nade dnem. Studna je asi 20 metrů od domu a výškove asi o další 2m níže, než bude umístěna vodárna. Většina vodáren mají nasávací výšku 9m, takže v mém případě to vypadá, že nebude možné vodárnu použít, ale mám momentárně na studnu připojený stařičký darling a na konci sacího potrubí koš a ten to zvládá. Darling dosluhuje a přemýšlím, čím ho nahradit. Ponorné čerpadlo použít nechci, musel bych táhnou 220V ke studně a nevím jestli se dá čerpadlu věřit, na rozdíl od vodárny by muselo běžet nepřetržitě při otevřeném kohoutku nebo zalévání, plus instalace hadice mezi studnou a domem.., ale zvládne to vodárna se sací výškou 9m?

Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.12 23:28

Je mnoho nabídek a zkušeností ale volil bych Sigmu http://eshop.cerpadlavrchlabi…z/oddeleni/162-domaci-vodarny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 25.07.12 09:00

9m hloubka je na hranici možností sacího potrubí a může to selhat v nevhodnou chvíli - třeba v zimě. Řešil jsem totéž, měl jsem Darling, který bylo občas nutné zalít, protože to neutáhl (a přitom tam byl třífáz. motor, dost výkonný, sací potrubí 6/4.

Řešení - ponorné čerpadlo, optimálně Grundfos, se spínací automatikou a malou tlakovou nádrží (asi 8litrů). Naprosto tiché, spolehlivé, ovládací jednotka řídí vše sama, lze nastavit tlak v potrubí. Od ovládací jednotky jde plochý kabel podél sací trubky zemí, žádná zvl. péče. Vřele doporučuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.12 14:04

Určitě bych volil ponorné čerpadlo (Grudfos, Wilo, Sigma..) K čerpadlu dejte větší expanzní nádobu a nepřetržitě nepojede.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.12 14:21
avatar

Tak nedělejme z toho kovbojku...

Pro tento účel bezproblému vyhovuje např.čerpadlo Speroni APM 75 s ejektorem pro hluboké sání...

Cena čerpadla je cca 3500Kč bez DPH...

Sací schopnost až 45m...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.