Plot z bet. tvárnic - polystyren

Od: Datum: 24.07.12 19:26 odpovědí: 2 změna: 24.07.12 21:38

Dobrý den,

mám postavený plot z betonových tvárnic, vylitý beton zpevněný roxorama, od základů izolovaný ipou a jelikož na něm leží zahrada (opěrná zeď) tak je izolovaný ipou i od hlíny s položenou nopovkou. Jelikož je plot z šedého betonu, tak chceme na něj natáhnout perlinku, na kterou dáme fasádní omítku. Několik lidí mi radilo, abych celý plot oblepit extrudovaným polystyrenem 1cm, na to pak perlinku a fasádu. Tento postup jsem už viděl u nějaké stavby, tak by mě zajímalo, zda je toto potřeba. Děkuji za rady.

doplněno 24.07.12 19:29:

Pokud je polystyren potřeba, nestačil by levnější expandovaný?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.07.12 19:40

No - nevidím žádný důvod, proč plot oblepovat polystyrenem - leda, aby se roxor v zimě netřepal chladem... ;)

I perlinka je zhola zbytečná - na vyzrálý betonový povrch lze natáhnout fasádní stěrku rovnou, bez jakékoli mezivrstvy...

doplněno 24.07.12 20:02:

A jo - já se´překouk´ - plot je z tvárnic - to pak perlinku jo - k eliminování prasklin na rozhraní jednotlivých tvárnic. Polystyren je ale každopádně zbytečný... ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.07.12 21:38

Známí mi tvrdili, že mi do toho zateče a budou se mi dělat "bubliny" a budu se s tou fasádou trápit. Prý je prevemce polystyren. Nicméně já si myslím, že pokud to mám dobře odizolované(což mám), tak by se nemělo nic stát. Nahoru dám samozřejmě betonové stříšky.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.