Modrá skalice do bazénu

Od: Datum: 24.07.12 18:52 odpovědí: 6 změna: 31.07.12 16:32

Dala jsem do 10m3 bazénu asi 6velkých lžic modré skalice pro potlačení řas,což mi poradila prodavačka u nás v obchodě a teď jsem se dočetla, že se už nepoužívá protože je jedovatá. Dá se nějak zrušit, nebo musím bazén vypustit, Koupou se v něm vnučky ale po aplikaci jsem je tam naštěstí nepustila.Poradí mi někdo co s tím? Děkuji předem.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: janna*
Datum: 24.07.12 19:07

Dobry den,modrou skalici jsme do bazenu pouzivali leta driv ani nic jineho nebylo koupali jsem se cela rodina deti a kamaradi deti a vse o.k.do nedavna jsem ji porad pouzivala...ted jsou jine pripravky-drazsi-tak skalice se nepouziva.Neverim,ze je skodliva...dnes to zitra zas todle...pijte mleko-nepijte mleko atd...*cteni*neresila,bych to ja ne,ale vy...?

Od: hahanaj*
Datum: 24.07.12 19:09

no dříve se hodně skalice používala spolu se savem - ...ale vzhledem k tomu, že se tam budou koupat děti a mohly by se napít - nevím nevím ...asi bych to neriskovala - škoda- měla jste se poradit dřív...

Datum: 24.07.12 19:27

Modrá skalice se používá proti řasám v bazénech i v současné době, ale daleko v nižším poměru.

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 24.07.12 19:33

Můžete si koupit tester na kvalitu vody v bazénu, mimo jiné i na koncentraci skalice.

Domnívám se, že se šesti polévkovými lžicemi jste koncentraci poněkud přehnala, na druhou stranu není toto množství v deseti kubíkách nebezpečné na kůži (mohlo by vadit při spolykání většího množství vody, jedno loknutí taky nevadí - takže záleží, jak jsou vnučky rozumné).

Dále - pokud máte tvrdou vodu, je pravděpodobné, že došlo k vysrážení mědi (dále nerozpustný uhličitan).

Od: hp®
Datum: 31.07.12 15:14

Nemusíte mít strach, mnoho desetiletí se modrá skalice používá na úpravu bazénové vody. V doporučených koncentracích to neškodí. Jinak skalici používají běžně všichni výrobci "bazénové chemie". Když se podíváte pozorně na kombinované tablety, tak tam ji uvidíte ve formě malých modrých teček. Doporučené dávkování je 4gramy na 1m kubický vody. Zdravím

Datum: 31.07.12 16:32

Děkuju moc za všechny odpovědi:)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.