Prodej nemovitosti

Od: Datum: 24.07.12 15:26 odpovědí: 3 změna: 24.07.12 16:59

Dobrý den,jsem majitelka nemovitosti (po prarorodičích), kterou jsem nabyla ještě před sňatkem. Zajímalo by mne, pokud bych tuto prodala a chtěla koupit menší, jestli i nadále bych mohla být jen já majitelkou nebo bych potřebovala nějakou smlouvu mezi mnou a manželem, že souhlasí s tím, aby tato byla napsána jen na mne nebo automaticky musí jít do společného vlastnictví manželů. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.07.12 15:39

Pro případ hypotetických budoucích sporů bude lepší s manželem sepsat smlouvu - i když nic nebrání tomu, abyste v katastru (LV) byla zapsána pouze vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 24.07.12 16:14

Ono tu smlouvu ani nepotřebujete. V případě rozvodu byste prokázala, že peněžní prostředky získané prodejem nemovitosti, kde jste byla výhradním vlastníkem jste použila na nákup nové nemovitosti. Výhradním vlastníkem v katastru být můžete, ale pokud by do toho manžel rejpal a prokáže, že jste byli v době nabytí nové nemovitosti manželé, tak výhradní vlastnictví moc neřeší. Ale pokud k tomu ještě doložíte použití prostředků z prodeje nemovitosti vlastněné pouze Vámi, pak byste měla být bez starostí. Smlouvou to taky řešit můžete, ale co si budeme povídat, smlouvy mezi manžely nejsou uplně jednoduché a uplně vždy přijímány bez emocí...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.07.12 16:59
avatar

S tím (s těmí emocmi) lze jen souhlasit. Na druhou stranu v teoretickém případě rozvodu a nespolupráce by těch emocí bylo asi ještě víc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.