Oprava domu a přístavba místností

Od: Datum: 24.07.12 01:25 odpovědí: 2 změna: 24.07.12 13:04

dobrý den rad bych se zeptal mame 100 letý berák, ještě kamený s části s části už je cihlový, je to 2+1 a jelikož nam nedovolí kvuli stenám které by o asi neunesly přistavět nahoru dlší mistnosti tak by sem se chtěl zaptat, na kolik by vyšlo udělat novou fasádu na tomdle kamenným domku, plus novou střechu a s tropy - s tim by jsem začal ;)
Dále na kolik by vyšlo přistavet (napojit ) dvě místnosti na tento dum, a ty nové místnosti dat do pratra takže vlastně 4 místnosti plus střeacha a stropy a ty místnosti by stačily abby byly velké 5x3 metry :) nejdíve by se zboural starý záchod, a stará kulna, a bejvalí chlívek pro krávu to by bylo zbourat asi 10 mtru plochy, na což by mohli vyjít misto toho ty dva místnosti po 5 metrech tak zhruba..
zbouráni by proběhlo svpomocí a postavění by jsem nechal na nějaký firme něbo na pracantec terý by jsem zaplatil

vešel by jsem se na todle do 1 milionu korun na material? popřípadě kolik si tak zhruba mam připravit?

doplněno 24.07.12 01:26:

nebo by to ani nemusleo bejt do ptra a stačilo by do tvaru L misto zahrady přistavět 4 mistnosti nebo timdle zpusobem b ystačily i 3 ;)

budu rád za každou radu :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.12 01:42

Obávám se, že vám nedokáži pořadit.
V prvním odstavci píšete, že vám SÚ neumožní stavbu dalšího patra, avšak v dalším odstavci se zajímáte o kalkulaci stavby 2 nových mísností - umístěných paradoxně na přízemní části, která ze statických důvodů zřejmě nepojme další zátěz.
Předpokládám, že Vám poradí jiní, ale nemůžu si odpustit poznámku, že na mě Váš příspěvek působí rozpačitě a značně nepromyšleně.
K odbornému posouzení si pozvěte místního známého zedníka, poradí Vám líp než my. V některých případech 100 letá stavba je v perfekním technickém stavu, jindy si žádá stržení. Někdy kotovice vydrží déle než pálená cihla.. Vzhledem k části zdiva z kamene si netroufám uvádět žádný verdikt.

Pokud Vaše finanční situace nepatří k nejlepším, existuje možnost využít ke stavbě použité cihly ( zadarmo - plno lidí je rádo předá za odvoz, případné rozebrání stavení ), případně nakupovat v akci ( známý nedávno porotherm zakoupil místo 40Kč za 26kč - při odběru 20 palet se to pozná :) ) .
Myslím si, že 1 mil. by mohl stačit, stačí nakupovat výhodně. Však kalkulaci si můžete provést i svépomocí dle konkrétních informací, ke kterým přístup nemáme a nebudeme mít.
S pozdravem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.12 13:04

na tuto stvbu nepovoluji udělat patro do výšky, ale měl jsem namylsi přistavit dvě nove místnosti vedle baráku které by se napojily na tuto tarou stavbu a ty dát teprve do patra (nová stavba do patra, stára jen oprava), co jena tom nesrzumitelnho? :(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.