Jak připevnit závěsné houpací křeslo do strop

Od: Datum: 23.07.12 13:57 odpovědí: 12 změna: 26.07.12 23:14

Pěkný den všem a obzvláště těm *slunce*, kteří mají nějaké zkušenosti s upevněním závěsného houpacího křesla

do stropu z panelu. Prosím o radu. Koupila jsem si křeslo zlevněné z 1000,-Kč na 500,-Kč,

tak doufám, že ho za 100,-Kč nebudu muset prodat někomu na zahradu *modla*

Předem děkuji za nápady a rady ;)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 23.07.12 14:08

Klasická hmoždinka, pokud je ve správné díře, v panelu unese i slona. Řekněte nějakému kutilovi v sousedství a za čtvrt hodinky se můžete houpat... ;)

Od: dada14*
Datum: 23.07.12 14:15

Děkuji *palec* Já z hmožděnky mám právě strach, nerada bych se po zhoupnutí objevila u sousedky na gauči.

Máme se celkem rady, ale že by až tak, to asi ne *haha*Četla jsem něco o nějaký kotvě, ale zase s těma mýma

60kg by to mělo být ok. Děkuji a mějte se :)

Datum: 23.07.12 14:11

Chvála hmotě, píšete do panelu, neměl by to být velký problém.
Pokud jste v nejvyšším patře, nejjednodušší bude provrtat panel skrz a konzoli - hák - očko zavěsit na šroub s velkou podložku na vrchní straně panelu.
Pokud to nepůjde křížem, tak najít v panelu dutinu, která tam určite je, přes otvor do dutiny vsunout třeba silnější roxor nebo trubku, na ní zavěsit hák na houpačku a otvor s rourou zabetonovat. Počkat tak týden a potom zavěsit!
doplněno 23.07.12 14:18: Hmoždince na tah já osobně moc nevěřím...
Kapka vody dokáže udělat díru do kamene, mnoho i jemných pohybů sem-tam vytáhnout hmoždinku...
Na střih se dá oběsit i na malém hřebíku...
doplněno 23.07.12 14:21: Ještě tak trefit se do plného panelu a použít větší chemickou kotvu. Jakou, to poradí jiní, nemám zkušenosti.
doplněno 23.07.12 15:08: DEJTE VĚDĚT své zkušenosti tak po měsíci houpání, pomůžete tím jiným, ještě nerozhodnutým, co použít!

Datum: 23.07.12 14:18

Hmm, tak na tohle už budu potřebovat mužskýho-pár jich tedy znám, tak to dáme snad nějak do kupy ;)

Děkuju

doplněno 23.07.12 14:22:

A v nejvyšším ne, naštěstí v prvním, nahoře už je zima *ee*

Datum: 23.07.12 14:22

Hejkálku, to je trošku přehnané, se svými osmdesáti kilogramy bych se nebál houpat na jedné šestce hmoždince, kdyby byla do stropního panelu správně zavrtaná!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.07.12 14:23

Doporučuji použít ocelové kotvy do betonu, tř. značky Fischer. Osvědčená kvalitka.

Na Vaši váhu by sice asi stačila i klasická plastová hmožďinka, ale zase nikdy nevíte, kdo příjde na návštěvu a bude se chtít posadit:)

Datum: 23.07.12 14:30

Děkuju, ale budu tedy potřebovat jen jednu, koukala jsem, že se prodávají po dvaceti. Možná ještě někde v železářství ;)

Datum: 23.07.12 14:32

Bauhaus, OBI, Hornbach, prodej na váhu, lze koupit jeden kus...

Datum: 23.07.12 18:23

Dado,

Při práci na elektrických rozvodech mě napadlo efektní řešení.Protahujeme dutinami v panelu kabely.A co vyvrtat dvě větší díry.a do nich navléknout ocelovou tyč,na koncích ohnutou a ty konce vsunout tak 10 cm do panelu.Na vyčnívající tyč pak bych pohodlně zavěsil houpačku.tyč průměru 10 mm by houpačku unesla i bez chemické kotvy.

JABRAKA

Datum: 23.07.12 23:24

Moc díky, že jste mi byli ochotni poradit. Vážím si toho a až vyberu nějakou možnost

a křeslo upevníme, napíšu, jak to dopadlo. Pěkný večer všem *vtip*

Od: janko123*
Datum: 26.07.12 15:20

najlepší je na to otočný hák (sú tam štyri kovové hmoždinky) - bezpečne to udrží - nosnosť až 120kg...je to dostať napr. tu:

http://www.origosky.eu/sk/zav…avesne-kreslo-power-hook.html

a majú tam aj veľmi pekné mexické hojdacie siete a závesné kreslá..

Datum: 26.07.12 23:14

Mockrát děkuji, kouknu na to *smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.