Kaly-jak se tím topí?

Od: Datum: 23.07.12 13:41 odpovědí: 3 změna: 23.07.12 22:43

S koupí domu jsme "podědili" i menší hromadu kalů. Musí zůstat venku- prý u nich hrozí samovznícení nebo co. Asi hoří špatně, že?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.12 13:48

http://www.okd.cz/cz/zivotni-prostredi/uhelne-kaly/

Samozřejmě, že budou hořet. Jen je zapotřebí je kombinovat s jiným topným materiálem..

Ohodnoceno: 4x
 
Od: kjanik112*
Datum: 23.07.12 22:19

Kaly-černé bláto, těžené z usazovacích rybníků v Ostravě.Pokud bagr těžil na okraji, mohl nabrat i hlínu, pak budou hůře hořet a budou mít menší výhřevnost.Za tu dobu už asi budou vyschlé a bude to, jako byste topil mourem. Ale spálit půjdou i tak, je to prach z černého uhlí.Je třeba žhavý základ v kotli ( z uhlí). Kotel musí být vyhřátý-nezatápět s nimi. Na žhavé uhlí se hodí kousek dřeva-plamen-, a z boků se přiloží kaly. Prostředek se nechá volný, aby byl plamen. Pozor- bláto tvořil uhelný prach a prací kapalina, ne voda, takže nesnažte se udělat teď bláto přidáním vody´=vemi malá výhřevnost. Nikdy jsem neslyšel o tom, že by se kaly samovznítily. Kaly se spalovaly v kotli na méněhodnotná paliva, tento kotel má větší plochu rošt=více vzduchu při spalování.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: des*
Datum: 23.07.12 22:43

Máme na šachtu asi kilometr,kaly se dostávaly na příděl,jen pro havíře a přes uhelné sklady.Ta hromada se nechávala celý rok venku,protože ze záparu to normálně chytlo.Používaly se tak, že byl dřevěný truhlík,do kterého se daly a namočily vodou,do hustoty asi jak knedle.Potom se dávaly do kamen tak,aby byly pokraji a uprostřed volno.Potom krásně shořely.Bez vody jen čoudí a nehoří.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.