Jake vrtaci kladivo - Bosch/Hitachi/jine?

Od: Datum: 23.07.12 13:36 odpovědí: 8 změna: 04.08.12 09:59

Zdravim vsechny,

rozhoduji se pro koupi nove vrtacky. Protoze planuji delat v byte vestavbu (bude nutne vybourat otvor pro dvere a privrtat na zed drzaky mezipatra), rad bych si koupil vrtaci kladivo. Po teto akci bude pouzivano spise sporadicky a pouze pro bezne domaci pouziti - tu a tam vyvrtat hmozdinku na obrazek, pridelat televizi na zed atp.

Protoze mam spoustu spatny zkusenosti s levnyma vyrobkama a pokazde kdyz jsem neco koupil sem si po par dnech tloukl hlavu, ze sem se zase nechal znovu zvyklat cenou, uz toto nechci znovu absolvovat. Vybral jsem tedy nasledujici 2 kladiva, ale rad bych se poradil, zda neni tato investice zbytecna:

HITACHI DH24PC3

a

BOSCH GBH 2-26 DFR

Vyhody u Bosch vidim v druhem plnohodnotnem sklicidle pro upevneni klasickych vrtaku a predpokladam pomerne dostupny servis. U Hitachi je zase vyssi vykon priklepu a vetsi otacky nez u Bosch. Oba dva maji pomerne dobre hodnoceni a po pravde stejnou cenu - pokud bych zapocial i ono druhe sklicidlo. Vzhledem k tomu, ze budu pouzivat tak jak zminuji vyse, jeste zvazuji BOSCH PBH 2500 RE ale ten ma daleko slabsi priklep - pouze 1.9J (oproti 3.0J resp. 3.2J). Bohuzel na zaklade mych zkusenosti nedokazu ohodnotit, zda 1.9J je dostacuji ci nikoli a zda je 50% narust u profi zarizeni k necemu vubec vyuzitelny.

Poradil by nekdo co koupit?

Predem vsem diky za radu(y)!

Honza

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 23.07.12 13:59

BOSCH PBH 2500 RE - supermašinka, příruční univerzální, ale na bourání panelů to opravdu není. Doporučuji koupit a na vybourání otvoru pro dveře si jednorázově zapůjčit něco výkonnějšího

Není problém dokoupit univerzální skíčidlo se stopkou SDS+

Od: jenda99*
Datum: 23.07.12 14:11

Diky za odpoved.

Neni to bourani do panelu, je to spise cihlova zed, nicmene pokud se trefim soucasnou "vrtackou" (pokud tomu kramu tak mohu rikat) do spary mezi cihlama, tak mam na pul hodiny o zabavu postarano :(

To pridavne sklicidlo s SDS+ se ale neda pouzit pri vrtani s priklepem, nebo?

Honza

Od: hop®
Datum: 23.07.12 14:19

Sklíčidlo se dá použít i na příklep, nicméně na vrtání do cihly či panelu je lepší přímo vrták SDS+...

Jako vrtačka i do panelu to funguje bez problémů, jen na to bourání je to slabší váhová kategorie.

Datum: 23.07.12 14:14

S nářadím HITACHI mám pouze letmou zkušenost, ale musím říct, že velmi dobrou. Naopak se zelenou řadou BOSCH mám velké zkušenosti a ve skrze také velice dobré. Je to o tom, že to prostě není profinářadí (na to je u Bosche modrá řada), takže jeho zkáza je přímo úměrná frekvenci jejich používání. U vrtacího kladiva PBH 3000-2 FRE jsem měl dvakrát potíže s dvourychlostní převodovkou, jednou v záruce a jednou po záruce, ale musím říct, že ta vrtačka byla v každodenní těžké práci.

Jinak mám mnoho zelených Boschů doma a využívám je sporadicky a naprostá spokojenost.

Osobně bych si na nějaké velké bourání půjčil na pár dní nějakého profi dělaníka a na běžné používání vybral něco dostupnějšího. Ať to bude Hitachi, Bosch, Black and Decker nebo podobná značka, v jedné cenové kategorii to bude vždy srovnatelný výrobek.

doplněno 23.07.12 14:16:
S BOSCH GBH 2-26 DFR určitě neprohloupíte.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.07.12 14:50

Diky za odpoved! ... i kdyz se priznam, ze moc v rozhodovani nepomohla :D

Od: fantoci*
Datum: 23.07.12 17:49

Hitachi je profi nařadí a nechá si docela dost líbit + má silnější příklep 3,2 j je na vrtání dobrej výkon. To nic ale nemění na tom že na bourací práce je to slabý,tak tak maximalně krabičku pro el. inst.a to jen občas-majzlíkem budeš rychlejší. Na bourání do zdiva to chce aspoň 9j a na beton minimálně 12j. Pokud volit mezi těmito dvěmi stroji tak Hitachi ale jak jsem psal pouze na vrtání.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.07.12 08:39

Diky za odpoved. Toto me ani nenapadlo, ale co pises dava smysl. Asi tedy koupim neco levnejsiho a nebudu to hrotit. Jeste jednou diky za odpoved.

Od: ksakru
Datum: 04.08.12 09:59

Rozhodně doporučuji kladivo Bosch 2-26 z vlstní zkušenosti.

Je to bezvadný stroj v poměru cena výkon a velmi dobře se s ním pracuje

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.