Výlučné jmění

Od: Datum: 23.07.12 10:56 odpovědí: 2 změna: 23.07.12 12:02

dobrý den,prosím Vás co se přesně myslí pod pojmem výlučné jmění,co přesně do toho patří,co se tím myslí?,děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.12 11:48
avatar

Dobrý den. Výlučný majetek je ten, který je pouze ve Vašem ve vlastnictví. Např. majetek získaný dědictvím ze zákona, ale i ze závěti, majetek vydaný v rámci restituce, majetek nabytý za prodaný majetek náležející do Vašeho výlučného vlastnictví, věci osobní potřeby atd. Takový majetek je jen Váš a nebude patřit např. ani do společného jmění manželů. Tzn. s čím kdo do manželství přijde, to je jeho.

doplněno 23.07.12 11:50:

Ještě doplním - i to, co člověk dostane darem, je jeho.

doplněno 23.07.12 12:20:

Ringo: pravdu máte, že je to mnohdy problém, protože se lidé nedokáží domluvit. Ale asi není problém mezi normálními lidmi, když dostanou něco společně, aby se podělili i o dary. Jeden si vezme popelník, druhý třeba zase jiný ze společných darů - např, vázu...Tam, kde to problém je, se většinou lidé nedokáží domluvit nikdy , ani kdyby na darech bylo přímo jméno obdarovaného.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.07.12 12:02
avatar

Tak pravý zákon, ale pokud se manželé nedohodnou, těžko se soudit o slipy, knihy, soukromé dopisy aj. Nechápu lidi, kteří se rozhodnou si to ponechat a přitom bývalého partnera " k smrti nenávidí".

Bývalá manželka si dokonce nechala všechny fotky moje, společné i dcery, která šla po rozvodu se mnou. No a co? Udělali jsme si lepší, jsou to jen věci. My si žijeme a ona sedí nas... nad těma fotkama.

Někdy je to ale těžké určit co je společné a co výlučné jmění. Pokud třeba návštěva doveze jako dar drahý popelník a kouří jen muž, tak čí vlastně je? A takových příkladů je spousta.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.