Sádrokarton v koupelně

Od: Datum: 23.07.12 10:26 odpovědí: 4 změna: 23.07.12 13:05

DObrý den,

chtěl bych se zeptat někoho zkušeného a znalého zda by bylo možné ošetřit ílý (základní) již instalovaný sádrokarton v koupelně tak aby byl v těchto prostorech použitelný.

Vysvětlení situace: Realizujeme podkrovní byt a původně zde měl být pouze velkoryse prostorově řešená toaleta s umyvadlem. Pro tento záměr se vybudovala místnost z bílého sádrokartonu. Nyní se změnila životní situace a potřebovali by jsme v této místnosti umístit ještě sprchovou kabinu (uvažovali jsme o odvětrávané sp. kabině místo sp. koutu právě i pro možnou eliminaci vody/vlhkosti v místnosti) No a pro tento nový režim místnodti/koupelny by bylo zřejmě nejvhodnější použití zeleného sádrokartonu. Ovšem s ohledem na komplikovaný prostor (šikminy, úhyby, strešní okno atd) + instalovanou parozábranu + pracnost = se přiznám že bych radši provedl nějakou úpravu tak aby nemusel být bourán původní sádrokarton.

Šlo by například provést kompletní ošetření hydroizoalcí všech ploch koupelny?

Existuje nějaká penetrace, která by navodila parametry zeleného sádrokartonu? (BTW místnost je již po první výmalbě)

Předem děkuji za vaše postřehy a rady.

Lance


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.12 10:31

Já teda nejsem stavitel. Ale pokud ten sádrokarton nechceš odstranit, nebylo by řešením osadit ještě jednu vrstvu sádrokartonu vhodnou do koupelny?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lance*
Datum: 23.07.12 10:48

Tato možnost je také ve hře, ale je pravda že se mi malinko komplikuje v okamžiku prostoru okolo střešního okna. Je zde celkem malé střešní okno a sádrokarton je vsazován do okení drážky. A s ohledem na pracovní postupy bych radši našel nějakou možnost hydroizolace, penetrace a pod.

Nový sádrokarton = dopravit desky k baráku velkým autem(nemám, musel bych zajisti), manipulace a výnos desek do 4.patra, dohledání původních CD profilů, řezání, instalace, kitování, případně broušení nových stěn...práce se nebojím ale i s ohledem na časovou náročnost bych radši (kdyby to šlo) volil nějaký drahý kýbl s penetrací než nový sádrokarton.

Každopádně děkuji za odpověď

Lance

Datum: 23.07.12 11:24

Stěny bych důkladně natřel tekutou lepenkou a obložil až po strop. Strop buď zeleným SDK (pouze na šroubky a lepidlo bych dal) nebo taky přetřít nějakou hydroizolací. Výmalbu bych v rámci možnosti nějak oškrábal či obrousil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.12 13:05

Za stávající situace, bych použil syntetickou penetraci a posléze se k prostoru choval stejně jako by byl obložen zeleným sádrokartónem. Pouze v případě, že použitý nátěr, je nátěrem typu primalex plus a horší (tedy hlinka) tak bych v místě budoucích obkladů nátěr odstranil obroušením.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.