Stavební úřad podmiňuje stavební povolení

Od: Datum: 22.07.12 17:08 odpovědí: 10 změna: 23.07.12 06:39

V řadě osmi pozemků o rozměrech cca 10 x 80 m je jeden z pozemků rozdělen na dvě parcely, každá má jiného vlastníka. K zadní parcele je přístup možný pouze přes parcelu přední. Všechny pozemky jsou v územním plánu určeny pro výstavbu bydlení. Stavební úřad podmiňuje vydání stavebních povolení pro všechny tyto pozemky zřízením přístupu majitele zadní parcely k veřejné komunikaci a to i pro majitele pozemků, které s tímto rozděleným pozemkem nesousedí.

Je postup stavebního úřadu správný?

Jak lze proti požadavku stavebního úřadu postupovat?

Děkuji Vám za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.12 19:04

Otázkou je, jak podmiňuje? Přerušil stavební řízení? Vydal stavební povolení s podmínkou? Řekl Vám to do telefonu?

Bránit se můžete proti tomu, že nebylo vydáno rozhodnut, případně bylo vydáno nesprávné (s onou podmínkou), Ale nějaké rozhodnutí úřad vydat musí, a pak se můžete bránit. Otázkou je zda máte podanou žádost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vita*
Datum: 22.07.12 20:30

Žádosti o stavební povolení nebyly zatím podány.

Vše je ve fázi ústních jednání s úředníky stavebního úřadu.

Datum: 22.07.12 20:35

Tak bych jednoduše podal žádost, a nechal bych to na stavebním úřadu. Pokud bude na podmínce (nesmyslné) trvat, bude muset hledat oporu v zékoně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.12 20:23

stavebni urad toto muze vyzadovat,nedavno jsme neco podobneho resili,musi brat v potaz zajmy vsech dotcenych vlastniku.boj s nimi byva vetsinou zbytecny,budte radi ze vam nenaridili,zrizeni verejne zelene,pri mnozstvi tech stavebnich pozemku na jednom miste.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita*
Datum: 22.07.12 20:46

Ale pokud žádám o stavební povolení pro pozemek, který nesousedí se zadní parcelou, potom vlastník té zadní parcely není dotčeným vlastníkem.

Takhle by mohl stavební úřad podmiňovat vydání stavebního povolení i v celé ulici, celém bloku, celé čtvrti ...

Všichni by čekali, až se dohodnou vlastníci pozemků sousedících se zadní parcelou, ačkoliv se jich to vlastně netýká.

Datum: 22.07.12 21:14

ono to neni tak jednoduche,novy stavebni zakon a jeho novelizace,hlavne ty letosni,to docela zkomplikoval.nepouziva se totiz pri vykladu zdravy selsky rozum.podejte zadost a uvidite jestli vasi urednici umi rozhodovat.oni totiz muzou a nemusi.chteli jsme si postavit stodolu aby se nam hodila k chalupe na sekacku a jiny binec,bohuzel nejde,podle nich je to hospodarske staveni a to tedy se nemuze u nas,jinde to jde jak jsem zjistil na netu.museli jsme to nazvat jako garaz! i kdyz ma tvar stodoly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.12 21:23

To Hanys: ale to nešlo nikdy, na pozemku s rodinným domem umístnit stodolu, jediným způsobem bylo pozemek rozdělit, pokud zůstala zachována min výměra a umožňoval to územní plán. Prostě vždy byly specifikovány stavby, které lze na pozemku umístnit. To že to ve vedlejší vesnici jde, může být dáno právě tím územním plánem a s tím úředník nic nenadělá. Kromě toho trochu motáte dohromady druh (účel,využití) stavby a její vzhled. Takže ve VAšem případě byl postup stavebního úřadu správný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.12 22:21

prece si nepostavim vedle roubenky garaz

doplněno 22.07.12 22:27:

p.s. na tom pozemku byl statek a stodoly dve.bohuzel ve spatnem stavu,tak proc to nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.12 06:39

To Hanys: Já na Vašem místě, bych si postavil co chci (klidně stodolu), akorát bych to nazval garáž. Když to tak projde tak o nic nejde. Já mám třeba stodolu, a pro stavební úřad je to muzeum:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uskaŽ
Datum: 22.07.12 22:19

vita - před podáním žádost o stavební povolení si nejprve podejte žádost na stavební úřad

ŽÁDOST O VYDÁNÍ KOORDINOVANÉHO ZÁVAZNÉHO STANOVISKA

Dostanete vše písemně, za jakých podmínek můžete stavět. Např. jejich připomínky se dají ještě zapracovat do plánů atd. Pak vlastní podání žádosti o stavební povolení je brnkačka, když přeženu, tak je to vyřízeno na počkání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.