Založení 2. NP

Od: Datum: 21.07.12 11:10 odpovědí: 8 změna: 23.07.12 08:36

Dobrý den,

máme hotovy stropy 1. NP patra a nyní se pracovníci pustili do založení 2. NP. Mám dvě otázky:

1) vrstva "zakládací malty je cca 5 cm (zbytečně) - je to v pořádku?

2) místo zakládací malty byla použita malta Cemix s pevností 10 MPa - je to problém?

Děkuji za odpovědi!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.12 11:43

Začal bych tím, že bych napsal z čeho to zděj (hliněné cihly, cihla plná, proterm atp.)

Pojem zakládací malta mi nic něříká, nicméně malta 10 MPa je rozhodně pro bytové účely (pokud nebudete mít dalších 11 pater) po stránce pevnosti v tlaku dostačující. Odhadem v základové spáře domu nepřekračujete zatížení 1kg/cm 2 a to je o patro níž.

Co se týče tlouštky malty zakládací vrstvu zdících prvků, tak ta se volí taková aby bylo možno první řadu založit vodorovně. Z toho je zřejmé, že se asi nepovedlo něco níž a tímto to bylo srovnáno.

doplněno 22.07.12 12:28:

Kdyžtak sem dejte foto toho co mají předělávat aby nebylo víc škody než užitku:)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.07.12 14:51

Dle toho copíšete se zdí na pěnu nebo lepidlo a broušené cihly nebo na ytongy?.Zakládací malta (broušené cihly Heluz ,na pěnu ) má pevnost taktéž 10MPa!Takže v maltě není problém,a tloušťka je 5cm po celé ploše nebo místy? Pkd po celé ploše (myslím tím celou plochu zdiva!)tak je to asi přehnané,pkd ne tak je to OK.Nám se podařílo,že místy byl necelý cenťák a místy i 8cm.Tohle prostě nejde úplně vododrovně!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.07.12 12:03

Skoro po celém obvodu domu jim to vychází na 5 - 6 cm, protože v místě vnitřní nosné zdi mají hrb...

Od: hop®
Datum: 23.07.12 08:33

To se stává i "v lepších rodinách", někdy to prostě trošku ujede, i sebelepšímu zedníkovi. Je dobré, že se snaží ten hrb dorovnat, jinak by v dalším patře ten hrb byl dvojnásobný...

Datum: 22.07.12 12:01

Děkuji za reakce. Stavíme z HELUZ 44 STI. Přijde mi to zbytečné už z toho důvodu, že to je pěkný tepelný most. Podle mě je to zbytečně hodně - asi někdo špatně měřil nebo počítal. Když jsem to přeměřoval odpoledne sám, tak v nejvyšším bodě desky vyšlo, že by tam měli cca 2,5 - 3 cm malty. V nejvyšším bodě však stačí 1 cm. Asi je to nechám předělat...

Datum: 22.07.12 14:51

Toho bych se nebál,nevím jakou máte skladbu podlahy,ale je běžné že se dává minimálně 6cm zvukově tepelná izolace (spíše 10 cm) a pak podkladní beton a pak teprve podlaha

Datum: 23.07.12 08:26

6 cm tepelne izolace do stropu mezi obytnymi patry? To mi prijde zbytecne, mozna neco na utlumeni krocejoveho hluku

Od: hop®
Datum: 23.07.12 08:36

Ano, DIESEL píše "zvukově tepelná" izolace, reálně tedy EPS nebo XPS, v tom třeba rozvody vody, elektro či topení. Máte pravdu, že jde v tomto případě spíš o izolaci zvukovou...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.