Lze použít OSB desku?

Od: Datum: 20.07.12 11:04 odpovědí: 5 změna: 23.07.12 12:56

Dobrý den, potřebuji postavit na zahradě přístřešek ( 4 hranoly, střecha a jedna stěna). Zajímalo by mě zda lze použít na tu jednu stěnu OSB desku? existuje nějaká do vlhka? nebo je potřeba ji ještě něčím potáhnout? Ještě by mě zajímalo zda ji mohu použít i na střechu + ipu. Děkuji za rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 20.07.12 11:15

Existují vodovzdorné OSB, tedy ji můžete použít - každopádně ale bude lepší ji poté povrchově upravit - natřít lakem či barvou (polyuretan, syntetika). Na střechu totéž - ať už jako krytina bude použita IPA, plech či nějaká plastová folie...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.07.12 14:07

Bambule, na střechu klidně, na boky jen s ochranou proti povětrnostnímu vlivu..

Datum: 23.07.12 11:58

nevím o jaký rozměr jde, ale já bych použil desku Cetris a nemusíš s ní dělat nic. I když jsou venkovní OSB desky, neveřím že dlouho vydrží.

Od: bambule
Datum: 23.07.12 12:48

Jedná se o přístřešek cca 2x3m...

Od: hop®
Datum: 23.07.12 12:56

Ano, OSB desky jsou již z výroby voděodolné, případným nátěrem můžete prodloužit jejich životnost.

http://en.wikipedia.org/wiki/Oriented_strand_board

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.