Katastr a LV

Od: Datum: 19.07.12 17:16 odpovědí: 3 změna: 19.07.12 21:29

právě nahlížím do on line katastru nemovitostí na pozemek, který nemá uveden majitele a je u něj napsáno, že parcela není zapsána na listu vlastnictví. Co to znamená? Majitele přeci mít musí *nevi* Navíc podle katastrální mapy zcela neodpovídá realitě- ve skutečnosti je jeho část oplocena-podle informací by měl být rozdělený na 2 a mít jiného majitele.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.12 19:16

Ano možné to je. A je to právě proto, že ve skutečnosti je parcela rozděna na dvě parcely (nebo je tam jiný zádrhel) a nelze ji tedy spravedlivě zapsat na jeden LV . Nicméně na katastrálním úřadě Vám sdělí podrobnosti vč majitelů (vlastníků). Pokud by jste byl jedním z vlastníků a byl schopen se dohodnout s ostatními na souhlasném prohlášení tak lze vše uvést do správného stavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.12 19:40
avatar

parcelabude vedena v tzv straší evidenci = pozemkový katastr, kam se musíte přepnout. Ta bývá často scanovaná z výkresů velmi starých a velmi nepřehledná, ale někdy se z toho něco vyčíst dá. To že není v KN list vlastnictví znamená, že jej musíte hledat v jiné pozemkové evidenci (starší) . není tam tlačítko na přepnutí do toho pozemkového katastru (PK)nebo zjednodušená evidence (ZE) nebo se to občas identifikuje podle grafckého přídělu, ale ten tam asi nebude.

doplněno 19.07.12 19:42:

pošlete příklad, nemusí to být nutně vaše . . . území, a č. parcely.

doplněno 19.07.12 20:07:

http://sgi.nahlizenidokn.cuzk…ount=1&MarWindowName=Marushka

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.07.12 21:29

Jedná se o katastrální území, kde ještě neproběhla tzv. digitalizace či obnova operátu. Zobrazená parcela je parcela evidence nemovitostí, tzv. honová - za socialismu parcela v užívání socialistické organizace, např. JZD. Ve skutečnosti pod ní (obrazně řečeno) leží třeba 100 parcel, z nichž každá má svého vlastníka - jedná se o parcely tzv. pozemkového katastru či zjednodušené evidence. Až v daném katastru proběhné obnova operátu, místo této jedné parcely uvidíte těch 100 malých.

Jak píše rádce přede mnou, v aplikaci by měla být možnost zobrazit parcely PK (či ZE) - k mapě se připne rastr mapy zjednodušené evidence.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.