Může se topit vlašskými ořechy?

Od: Datum: 13.12.12 14:35 odpovědí: 9 změna: 13.12.12 18:37

dobrý den,s přítelem jsme se pustili do vyklízení špajzu, jenže patříl dříve babičče a ta si skladovala v sudech celé vlašské ořechy, jsou už ale staré a žluklé.lze s nimi aspoň zatopit v krbovým kamnech? očouzené sklo mi nevadí hlavně aby to neudělalo nějakou neplechu v kouřovodu a v komínu.. díky za názory a přeji pěkný den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 13.12.12 14:38

Dobrý den.

Ořechy jsou mastné, já bych si je do krbových kamen nevhodila.*nevi*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.12.12 14:42

zda celé nevím,ale jen skořápky hří skvěle a čistě,sám je používám v krbovkách!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.12.12 14:44

Nevidím v tom žádný problém, skořápky hážu do kamen běžně, a ty jádra shoří taky. Přikládej už do roztopených.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.12.12 14:47

když jsou celé a při vysoké teplotě až budou pukat nemůřou střilet? mám krb se sklem

Datum: 13.12.12 15:10

Bez obav *frajer*

Datum: 13.12.12 16:15
pozor na obrovskou vyhrevnost! radeji male mnozstvi casteji.

Od: mowla*
Datum: 13.12.12 14:47

K "zatápění" bych je zrovna nedoporučil - ale k přikládání do roztopených krbovek - klidně... Spalovaný ořechový olej žádnou paseku v kouřovodu ani komíně nenadělá, jen bych na dobu spalování ořechů neuzavíral přívod vzduchu (netlumil kamna), aby olej opravdu hořel a ne se odpařoval (pak by v komíně mohl kondenzovat)... A přikládat po dostatečně malém množství, aby oheň nedusilo množství nezapálených ořechů...

;)

doplněno 13.12.12 14:57:

Pokud jsou suché, "střílet" nebudou...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.12.12 16:31

po malých částech, aby to kamna vydržela.

Od: olaf71*
Datum: 13.12.12 18:37

hoří jako blázen. kdysi mi zbylo větší množství vyloupaných ořechů, tak jsem je hodil do kotle a málem ho to roztrhlo

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.