Skladba stropu

Od: Datum: 18.07.12 06:30 odpovědí: 18 změna: 20.07.12 09:14

Dobrý den,

chci se zeptat, buduju rodičům kuchyň v přízemí RD, místnost je podsklepená, nad ní je také pokoj. Skladba stropu je-stará omítka, cihlová přímá klenba mezi profily, trámy a nahoře zaklopeno prkennou podlahou+ koberec. Nyní budu dělat kapsy do stěn a do nich ve vzdálenosti 60cm vkládat trámky, na které přijde SDK. Jelikož místnost bude používaná jako kuchyň, chci se zeptat, jestli je nutno ještě něco dávat pod SDK, třeba nějakou parotěsnou folii..? Místnosti budou obě vytápěné, ale nerad bych za rok zjistil, že se mi třeba sráží vlhkost nad SDK.. V místnosti jsou jinak 3 okna..má cca 20 m2 a je dobře odvětratelná.. Možná bych ještě zauvažoval nad tepelnou izolací stropu? Přece jen teplo stoupá vzhůru;) Předem díky za radu..

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.12 06:42

Mezi dvěma vytápěnými prostory bych považoval parotěs za zbytečný. Jenom si dejte pozor ať kapsama nepodhrábnete ty íčka. Možná bych volil klasický rastr, ale asi pro trámky máte důvod, i když rozteč 60 cm je docela veliká (doporučeno 50 já dávám 40 ).

doplněno 18.07.12 08:20:

Když dáte CD na přímej závěs tak snižujete o 3 cm + SDK. Jestli máte trámek slabší než 3 cm tak to není trámek ale prkno*hi*

Ohodnoceno: 1x

Od: ncf
Datum: 18.07.12 06:51

No íčka jsou právě v opačné ose, než budou trámky. Těch 60 cm mi doporučil stavař (majitel stavební firmy+projektant a architekt v jednom ) Přirozeně, že to ještě mezi nima budu vyztužovat příčnýma trámkama, abych to podpořil. Šlo mi víceméně o to, abych to za rok nestrhával kvůli vlhkosti nebo podobně;)

Datum: 18.07.12 06:53

..a ještě..klasický rastr nemůžu dát..už takhle jsem docela nízko se stropem...každej cm dobrej:)

Datum: 18.07.12 10:07

...jo a ještě bych měl dotaz...lze třeba strop mezi trámky zateplit min. vatou, nebo polystyrénem?

Datum: 18.07.12 14:42

Jak bylo řečeno,tepelná izolace je zbytečná.Ale protihlukovou barieru je nutno zvážit.

JABRAKA

Datum: 18.07.12 17:51

ncg,

jak již kolegové napsali, izolace je zbytečné. jak píš správně robi, Váš postup není OK. Již rozteče 60 cm... dřevěné trámky...

je mnoho jiných a levnějších řešení.

proč budete dělat kapsy?

Datum: 18.07.12 18:41

Milane bo trámky jsou tenčí než rastr na přímákách*hi*

Datum: 18.07.12 19:32

Robine, jaké má trámky? Nevím jak velké rozměry místnosti tazatel má, ale nedomnívám se, že trámky budou tenčí, nežli jiné vhodnější upevnění..

kdyby bylo foto, to by se radilo...

Datum: 18.07.12 20:03

Milane, já souhlasím akorát tazatel měl v 6:53 potíž s tím, že rastr zabere moc místa, tak jsem usoudil, že má nějaký spešl trámky americký, tenčí než CD profil*hi*. Cimra má dvacet metrů tak budou trámky dlouhý cca 3-4 m, nu co radil mu stavitel a projektant v jedný osobě:)

Datum: 18.07.12 20:29

aha, teď jsem pochopil ty trámky...

nezná konstrukce na sdk, tak dá složitě trámky..

Datum: 19.07.12 06:26

Dobrý den,

pochopitelně konstrukci na sdk znám-situace je malinko složitější, ty trámky totiž v kapsách plní zároveň úlohu podpěry stropu, protože v jedné části je prasklina a je potřeba to nějak vyztužit, takže se tímhle zabijou dvě mouchy jednou ranou:). Navíc je to i z estetického hlediska..starý strop je křivý, omítka velmi nehezká a tohle je asi nejjednodušší varianta..

Datum: 19.07.12 06:32

Můžete napsat

1) jaké je rozpětí (délka) trámků

2) jaká je jejich navrhovaná výška

3) druhý rozměr místnosti

doplněno 19.07.12 08:01:

Tak to je podle mne ze statického hlediska k ničemu mne vychází výška trámku na 24 cm. 10 cm je párátko které při daném rozpětí neudrží nic.

Být na Vašem místě, tak odstraním příčinu (rozestoupení podpor), nebo alespoň fixuji stávající stav příčným stažením jednotlivých I nosičů (mechanické kotvení bo nemusí být zaručena svařitelnost). Jinak řečeno snažil bych se stáhnou traverzy či kolejnice k sobě aby se nemohly dále oddalovat.

O něco složitější situace nastává, pokud je to v krajním poli, kde někdy nosič nebývá, ale i to je řešitelné.

Jinak řešení s trámky lze považovat za krátkodobý masking, který však nic neřeší.

Konečně pak přichází v úvahu přezdění při současném zvýšení vzepětí jednotlivých segmentů, čímž by došlo ke snížení vodorovné složky výsledné síly, ale to sebou přináší další výrazná omezení v podobě demontáže stávající KCE atd.

Datum: 19.07.12 07:37

1) 3,10m

2) 10cm

3) cca 4m

Datum: 19.07.12 14:26

to vysvětlení jsem vůbec nepochopil, nemáte foto?

Datum: 19.07.12 16:01

Milane tazatel má plochou klenbu do traverz, trochu se mu rozjeli podpory a tak v ní má praskliny. Onen stavitel a projektant v jedné osobě mu navrhl, dát kolmo na traverzy trámky 10 x 10 cm, které krom toho, že na nich bude sádra, což je vedlejší mají podepřít (podchytit) stávající strop, což je podle mne při rozpětí trámku 3m nesmysl.

Datum: 19.07.12 19:02

Robi, jako dřevěné trámky mají vynést nepevný strop?

To snad ne, to by museli být trámy ne trámky...to je pak lepší schodit strop a udělat pevný a nový... nebo jsem opět nepochopil.

Datum: 19.07.12 19:05

Já to vím, vy to víte, akorát investor to nechápe:)

Datum: 20.07.12 09:14

Díky za rady, ale ve stropě je jen prasklina a ty trámky tam jsou víceméně preventivně. Asi jsem to nenapsal dost přesně, omlouvám se. Jde o řešení 2v1.. s tím SDK. Víceméně se jedná o estetický problém..prasklina v ošklivém stropě.. Každopádně díky za reakce:)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.