Drevostavba- jake mate zkusenosti?

Od: Datum: 07.11.12 16:46 odpovědí: 20 změna: 09.11.12 01:25

Prosim o vase zkusenosti se stavbou tohoto typu domu,popripade doporuceni Vami osvedcene firmy.Dekuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 07.11.12 16:51

Dřevostaveb je několik značně odlišných konstrukcí - kterou máš na mysli? Zkus trošku podrobněji popsat, co tě vlastně zajímá, jinak se těžko něco relevantního dozvíš...

doplněno 07.11.12 17:11:

Nejde o to, zda postaven má být patrový domek nebo bungalov - ale o konstrukci stavby -shodou okolností bude právě teď o víkendu akce "otevřených dveří" - viz - http://www.novatop-system.cz/…domy-po-cele-ceske-republice/ , vřele doporučuju...

Poměrně dost informací lze najít i na netu (např.: http://www.drevoastavby.cz/ , výborné články jsou i na http://www.archiweb.cz/), jen pozor na odlišení informací od nezaujaté osoby od informací marketingových (nikdo nesplní to, co dobrý markeťák slíbí)...

Nejdříve si o dřevostavbách zjisti aspoň základní informace - probírat vše je na hodně ´dlouhé lokte´..

;)

doplněno 07.11.12 18:24:

To Miramira: *haha**uf* Tak přesně takovýmto (dez)informacím je velmi vhodné se vyhnout - jak do teorei o dřevotřísce a sádře zapadají třeba sruby? - nebo dřevostavby 2 by 4? *smich*

BTW - i systém vytápění je možné zvolit jakýkoli - jak píšu, není vhodné ´skákat na špek´ markeťákům... *smich*

Od: kamouk
Datum: 07.11.12 16:56

jedna se o bungalov pokud mozno se sedlovou strechou obytna a plocha asi 130m2.Jsme uplni zacatecnici.

Datum: 07.11.12 18:16

stěny dřevostaveb nemají takovou akumulační schopnost tepla jako zděné.Tím pádem je tepelná pohoda v zděném domě lepší. Dřevostavby se často vytápějí elektřinou podlahovým topením, což je poměrně nákladné. Vnitřní stěny jsou obvykle sádrokartonové. V bytě bývá poměrně sucho. Rychlost výstavby např. z bílého porobetonu na lepidlo je téměř stejně rychlá jako výstavba u dřevostaveb. Do dřevostavby se nesmí dostat voda, jinak vznikne velký problém. Závěrem: velké výhody v tom nevidím. Víteproč to firmy prosazují, protože na tom solidně vydělají a vy budete mít domek "jen" z desek z dřevotřísky či sádry. MJ. máte cenu výrazně odlišnou od stavby z bloků č i cihel. Myslím, že nee.

Datum: 07.11.12 21:50

tak toto je určitě špatná úvaha a hodnocení,

akumulace, ta se řeší i ve dřevostavbách,

určitě není pravda o většinovém vytápění podlahovkou a lelktrikou

sákrokartonová příčka nezaviní sucho!

rychlost výstavby je dána něčím jiným,

do každé stavby když se dosstane vod je problém,

Závěr, dřevostavba správně vyprojektovaná a postavená je uřčitě tepelně lepší jak zděný domek..

viz: http://pasivnydom.blog.cz/

a další.. http://cukrar.rajce.idnes.cz/…Drevostavba_p.Svoboda_Morava/

Datum: 08.11.12 06:31

no Milan je přímý zastánce DS. Věřte však že úplně stejné postoje mohou zastávat příznivci bloků a cihel. Věta, že když je voda ve stavbě je problém je zcela zavádějící a účelová až nepravdivá. Voda v cihlové stavbě nemusí způsobit skoro žádné škody, kdežto v DS až fatální škody.

Datum: 08.11.12 12:26

míromíro, vždyť se známe delší dobu.

Já nejsem přímým zastáncem DS, kolegovi teď dozoruji VPC+ zateplení EPS.

Jen jsem reagoval na Vaše sdělení a uvedl věci ze svého pohledu.

Stále zastávám, že voda je živel a napáchá škody jak na zděném tak i dřevostavbě.

Je jasné, že ten co postavil dům z materiálu, tak tento matroš bude chválit...

Datum: 07.11.12 18:43

Teď je to takový trend hodně se to staví osobně na těchto stavbách pracuji a vždy se k vytápění používá elektřina a podlahové topení (elektřina) ale upřímně skoro uvšech nových domků se k vytápění používá elektřina případně méně často plyn a kotle to je výjmka a většinou jen na přání majitele tedy "domy na klič" teploizolační vlastnosti nejsou dokonalé přece jen není to beton a cihly takže teplo uniká ikdyž tvrdí že ne ;). Dřevostavba je v podstatě skládačka hlavní výhoda je tady pro firmy levně postaví s minimálnímy nároky na stavbu a draze prodají téměř za cenu klasického domku na stavbu se přivezou již hotové stěny (dřevěná konstrukce) která se zasadí do betonového základu. První co mě napadlo když jsem o tom uslyšel bylo co když začně hořet .. když začne hořen klasický cihlový domek dá se to dobře uhasit a nahodí se nové omítky případně vymění pár cihel jenže tady vám nezbyde nic jen oči pro pláč těžko se to hasí je to dřevo takže hoří rychle v kombinaci se sádrou polystyrénem a sádrokartonem není co by nezhořelo když se kousek jedné stěny poškodí při požáru musí se vyměnit celá stěna který vede někdy i napříč celým domkem takže pokud dojde ke škodám tak opravy jsou ve velkých číslech pokud je tedy ještě co opravovat ;). Jednou sem hoříci dřevostavbu viděl jiskra a než přijeli hasiči tak dům doslova mizel před očima osobně bych si dřevostavbu vzhledem k ceně nekoupil . Jediná výhoda je rychlost stavby hrubá stavba se dá stihnout i za 3 dny ale to je tak vše.

Datum: 07.11.12 19:42

no ten požárje poměrně specifický - to bych neuváděl. Musím souhlasit s cenou, která mě u DS překvapila - je srovnatelná s cihlou. Podle mě je to chyba.

Datum: 07.11.12 21:41

Ano a přitom je stavba tak levná oproti klasickému domu není ani polovičná *nevi* Prostě bussines ;)

Od: luke237
Datum: 08.11.12 02:51

Z toho plyne, ze jako samostavitel si muze clovek velice levne postavit velky dum *smich*

Od: jendad
Datum: 07.11.12 22:35

Známýmu shořel zděný dum ,zbyly jen obvodové zdi .Hasiči mu to prochcaly durch .Pak nahazoval nové omítky a vylezl mu bordel od hasiču(konzervanty vody). Prej kdyby zboural ty zdi udělal by líp .A měl by nové s lepšími vlasnostmi.

Vcelku postavil kompletně celý dum .Jak eletriku , vodu , střechu atd . takže i zděný dum shoří .A to ho ještě zachranoval a byl tři tydny na ledu v nemocnici(popaleniny)

Datum: 07.11.12 21:52

kamouk, musíte sdělit o jakou dřevostavbu jde.

Začněte nejdříve u projektanta ...

Od: myse®
Datum: 08.11.12 10:08

www.stavex.cz

máme nejlepší zkušenosti s firmou (je z Kutné Hory), poctivé jednání, dobrá kvalita.

Jinak bydlíme v dřevostavbě cca 6 let, jsme spokojení, topíme plynem, akumulaci jsme vyřešili podlahovým topením v přízemí.

Sucho - extrémní není, vlhko taky ne, pěstuju spoustu kytek a krásně rostou...

teplo - v pohodě, dokonce stačí upéct bábovku a je teplo. Nevýhoda je, jak rychle se zahřeje, tak rychle schlande. Takže termostat a topit průběžně na určitou teplotu. Za plyn platíme 1800měsíčně (topení, vaření, teplá voda)

Jedinou nevýhodu, kterou spatřuji je vyšší hlučnost (nedokolnalá zvuková izolace)

Datum: 08.11.12 10:46

celkem pekne, uvedte orientacni naklady vystavby . . . 2.5 - 3.0 mil.

Datum: 08.11.12 10:56

Cena je vždy podle vaší kapsy Jaké materialy tam použijete atd.

Já jsem stavěl dřevostavbu na víkendy . Je tam vše elektřina , kanalizaci jsem dělal i vodovod . Komín , eurookna atd . Izolace 10cm podlaha , zed 15cm , strop 20cm . Zastavěná plocha 37m2 . Naklady na mat jsou asi 270tis. dělal jsem sám bez řemeslníku(i střechu).Akorát známý mě zapojoval elektřinu a vodu jsem si nechal dělat . Pozemek jsem měl.Mohu říci , že pocitově je lépe v dřevostavbě a když zavřu okna tak ani ty traktory co tam jezdí ,prakticky neslyším

Takže si dovedu představit přízemní domek 100m2 se dostat na 800t. .

Datum: 08.11.12 10:58

Ještě doplním , že jsem dělal odvětravanou fasadu .Polyš bych si na dřevodomek nikdy nedal

http://drevostavba-svepomoci.yw.sk/index.html

Datum: 08.11.12 17:57

. . . nereálné. Musí se započíst cena práce (o víkendech). Ani vlastní práce dnes není zadarmo. Počítejte 200kč/hod minimálně.

Datum: 08.11.12 18:54

Bydlím v dřevostavbě bungalov o velikosti 4+1 cca 105m2 již 4rokem,vše pouze na el.proud a naše zálohy 2800,-většinou ještě nějakou tu stovečku dobíráme.Vytápění infra panely zavěšeno na stropě a v obyv.pokoji je pod sádrokartonem topná folie.Tam kde je dlažba tam je vytápění podlahou tzn.že nemáme nikde problém s umístěním nábytku.Topení je od firmy fénix a naprostá spokojenost.Jedinou nevýhodou dřevostavby je asi zvuková izolace.

Datum: 08.11.12 19:02

Marku, jakou máte izolaci, nebo odkud se šíří hluk?

Od: luke237
Datum: 09.11.12 01:25

Pravdepodobne jste pri stavbe zvukove neodizoloval zdroj hluku. Mate ve stenach protihlukovou izolaci? Mate na stenach pripevnene profily a na nich hluk pohlcujici desky? To jsou nejrychlejsi a nejlevnejsi zmeny, ktere muzete udelat pro omezeni hluku.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.