Výbor samosprávy nehospodaří

Od: Datum: 13.12.12 12:11 odpovědí: 3 změna: 13.12.12 19:20

Vážení,chtěl bych znát váš názor,radu,na toto.Výbor samospravy,který máme v malem paneláku,tři vchody po jedenácti bytech, hospodaří až,, moc dobře,, z našimi prostředky na opravu a udržbu domu.Předkladá na schuzi fantastmagorické návrhy ,které schuze ani neschvalilo,ale výbor už je natotata provedl,neboli realizoval.Přiklad:odvezení nepotřebných věcí na skladku ,dvě avie 6pomocniku cena 25tisic kč.Obložení sklepnich oken-soklu-3cm polystyrenem cena ,350tisickčDrahá.kosmetická změna..Rozvod elektřiny z bytu do garaži,kterych je pod domem 8.cena 42tisic kč .A ted to hlavní.Uklid chodby ,který funguje dobře až na jednoho najemníka ,chce zadat firmě.Obnáší to také to ,že ve sklepě ,kde byla sušárna ,tak v ní bude namontovaný vodoměr a celá místnost bude pro uklidovou firmu.Vše budeme platit my.Předseda sice obcházel nájemníky jen v jednom vchodě,11bytu,kteřímu to stvrdili jen ano,bez podpisu.Já a soused jsme byli proti.Uhrada by byla 80kč á,měsíc.Jak se bránit proti jejich aroganci a ,,vládnutí,, když evidentně jim něco zustava za ,,nehtama,,. Sdiky za vaše poznatky ,návrhy.bata.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 13.12.12 12:28

Nastudujte si Zákon o vlastnictví bytů a pak vaše Stanovy! i Prohlášení vlastníka. Nikdo tady neví, jaké pravomoci jste výboru dali.
Když se vám jejich činnost nelíbí, vyměňte je, návod je v ZoVB. Jen na okraj, nás stálo zazdění sklepních oken u baráku 24 bytů cca 25 000. Pamatujte si, že výbor dělá jen to, co jim dovolíte, jako naše vláda, poslanci aj. Kdo mimo vás to má řešit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 13.12.12 12:36
Resil bych to asi takhle:
  1. Podivat se do osnov sdruzeni, jak lze odvolat vedeni
  2. Napsat letak pro sousedy, kde jim uvedes co bylo kdy za kolik objednano a zaplaceno (nebo-li co jste si vsichni v baraku objednali a kolik jste za to zaplatili)
  3. zajistis si jejich hlas pri pripadnem hlasovani o odvolani vedeni sdruzeni
  4. zvolite si jine vedeni, takove, ktere zverejni minule ucetnictvi a bude vice komunikovat se cleny sdruzeni misto uzavreneho vladnuti (napr. zakazky nad 10 tisic budou uzavirany jen pokud se na nich shodne v referendu vice nez 80% clenu apod.)
  5. nezapomen, ze TY jsi to sdruzeni. Stejne tak soused je jeden ze clenu sdruzeni. Vedeni nejsou "ONI", ale "JEDNI Z NAS" (pokud nemate najatou firmu pro spravu sdruzeni, coz pry take jde?)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.12 19:20
avatar

u nás je úklid za 120 a nemyslím si, že by tu bylo čisto. Ten odvoz věcí je problém Vás všech, jednak jste buď bordeláři nebo jste si od někoho nechali naskládat věci do domu, a teď přišla doba, kdy je potřeba to prostě vyvézt. Ano cena je poněkud vyšší. jeden konteiner stojí cca 6000 a bordel obvykle vynášejí dobrovolníci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.