Lze ke kotli připojit krbová kamna?

Od: Datum: 17.07.12 10:20 odpovědí: 3 změna: 17.07.12 15:20

Dobrý dne,

Máme doma plynový kotel s vlastní expanzní nádobou vestavěnou a chceme ještě do okruhu vřadit krbová kamna s výměníkem. Nic velkého, cca 2-4kW do výměníku spíš tak na přicmrndávání. Předpokládám, že tam budu muset dát ještě jedno čerpadlo se záložním zdrojem kdyby vypadla elektrika a pojistný ventil. Co ale expanzní nádoba?

objem vody v soustavě se zvýší cca o 10l, teplota zůstaně jako z kotle... no musím tam dávat zvlášť expanzku, nebo vystačí ta kotlová?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 17.07.12 10:41

Nemusíte přidávat ani další expanzku ani další čerpadlo (záleží na řešení stávajícího vytápění) - přetopení v případě výpadku elektřiny se řeší tzv. dochlazovací smyčkou (samozřejmě, že záložní zdroj na čerpadlo je lepší).

Než krbová kamna koupíte, pozvěte si topenáře (odborníka), který vám poradí nejlépe - ve vztahu k už nainstalovanému vytápění - i s připojením, i s koupí dalšího zdroje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.12 11:23

Krbová kamna připojte paralelně ke stávajícímu systému a dejte jim samostatný malý expanzomat i pojistný ventil a oběhové čerpadlo. Pak nebudete muset hnát topnou vodu přes plynový kotel, který bude při provozu krbovek odpojen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 17.07.12 15:20

Zdravím. Co se týče expanzomatu , nevíme jakou máte stávající topnou soustavu. Tak že se to nedá takhle říci. Ale vemem to selským rozumem . Předpokládejme , že máte správně seřízenou expanzku . Zvedá se vám při zatopení hodně tlak? Pokud ano , je to špatný přidáme expanz. Pokud ne - super. zapojil bych výměník a to samé provedl s výměníkem. Expanzku tam můžete kdykoliv vsadit. Posílám vám pár obrázků. http://kamna.astranet.cz/shop…/disk/Zapojeni-teplovodni.htm

Nezapomeňte na to , že plynovým topíte asi na 70 st. ( odhaduji) a výměníkem to může být daleko více . V tom případě se nám i zvednou tlaky. ( i když teď jsem si všiml že výměník 2-4 kw . To není tak hrozný .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.