Spínání bojleru - noční proud

Od: Datum: 16.07.12 16:49 odpovědí: 5 změna: 17.07.12 22:25

Dobrý den

Mám doma dva elektrické bojlery, které chci zapojit přes noční proud. Jeden bojler je starší a druhý novejší. Oba bojlery jsou na 220V (každý jištěný 1 x 16A). Tyto bojlery musím zapojit přes stykač. Koupil jsem si stykač,dva spínací kontakty, kde mohu bojlery zapnout i podle potřeb ručně. Kontakty stykače jsou 20A. Chtěl jsem se zeptat když mi sepne stykač a naráz mi sepnou oba bojlery vydrží to? Nebo mám na jeden bojler zapojit nějaké spoždění, kde třeba po 10s by teprve sepl jeden a druhý hned..

Děkuji za radu

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.12 17:19

Pokud už někdy oba dva současně běžely, tak vydrží. Je to pouze odporová zátěž, takže žádný spínací proud tam není.

Samozřejmě předpokládám, že budete mít každý z bojlerů zapojený na jinou fázi.

Od: hop®
Datum: 16.07.12 18:39

Podívejte se na příkon bojlerů. Pravděpodobně zjistíte, že celkový proud (podle Ohmova zákona) těch 20A nepřevýší. Většinu bojlerů lze jistit pouze 10A jističem...

Datum: 16.07.12 21:39

Hope jenom technická:

1)Píše, že má dva spínací kontakty *hi*

2) P=U x I - není ohmův zákon *hi**placni*

Od: hop®
Datum: 16.07.12 22:30

Robine, stydím se. *hi*

Ale možná jsem poradil lépe... :-P;)

Datum: 17.07.12 22:25

mam takto doma 2x 125 bojler jištění 16A jističem,samozřemě každý vlastní jištění + spínací relé a šlape to bez problému,hlavní jistič mam 25A ,tak že se není čeho obávat-příkon u obou je 2000w

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.