Jak využít starý bazén?

Od: Datum: 16.07.12 17:36 odpovědí: 5 změna: 16.07.12 22:51

mame na zahrade bazen asi 2x1,5m hluboky 1,5m vybetonovany obozeny dlazdicky-tece trochu stavel ho jeste ded pred lety.Uz ho nekolik let nenapoustime driv nez se ohral byla vody spinava.Tak,ze vybourat jako to provest s kladivem to se pos...granat nemam,zbijecku nemam...a pak zasypat hlinou vysadit travu-nebude se tam v tech mistech drzet voda,aby tam pak nebyl bazinec?Nebo ho zasypat castecne a vlozit tam nejakou laminatovou vlozku a bude novy?Nevim asi moc slozite?Ted pouzivame takovy jak se postavi na travu a na podzim strci do sklepa.Preci ho nevybouram kopmlet cely i dno- to by byla makacka.Jak by jste to resili vy?Za nazor za radu dekuji-vice hlav vice vi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 16.07.12 17:42

Moc bych to neřešil, jestli ho chceš zasypat, tak bych ukopal vršek, aby byl aspoň 20 cm pod hlínou a zasypal. Pokud máš strach a máte tam hodně vlhko, tak možná prokopnout díru do dna, ale celé ho likvidovat je zbytečné.

Spíš mě napadá, co zrepasovat. Existují tmely, kterými bys vymazal spáry, kterýma to teče a když koupíš čističku, tak nevidím problém.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: cockpunk*
Datum: 16.07.12 17:53

Pokud bys ho chtěl opravit tak dej nové obklady a pokud zasypat tak by neměl být problém když se to dobře udusá žabákem aby tam ta voda stála..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.12 17:54
avatar

Když už bazén je,tak by byla škoda ho likvidovat.Na obklady se nalepí staré koberce(syntetické),přes to natáhne ještě geotextilie a potáhne celý jezírkovou folií.Doplní se filtrační stanicí a je bazén na léta.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.07.12 19:23

musím oponovat prvním dvěma rádcům. Jestli necháš zbytky bazénu mělce pod zemí, tak máš problém. Nejen že se tam voda může držet, ale na druhou stranu v létě, kdy bude méně pršet, tak bude obrys bazénu na povrchu vidět. Trávník tam bude více vysychat vzhledem k tomu, že je přerušeno vzlínání vody zespodu. Vzhledem k tomu, že lidem pomáhám se zakládáním zahrad, tak se s podobnými problémy často setkávám. A už moc mých zákazníkú proklínalo samosebe, že to kdysi řešili zasypáním.

Rada Jabraky je opravdu nejlepší... A když bych tento opravený bazén nepoužila na koupání, tak bych z něj udělala okrasné jezírko. Co by jiní za to dali...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.07.12 22:51
avatar

Já bych to ,záleží na penězích kolik jste ochoten nebo schopen investovat,budto osekal svrchní vrstvu a na to nějakou izolační vrstvu (v obou variantách) od Remmers (běžně používáme ) a na to asi obklad + jak psala Jabraka,tj filtrace atd.Dmes lidé vyhazují za bazény peníze a Vy byste hu zrušil místo opravy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.