Renovace podlah a schodů v paneláku

Od: Datum: 16.07.12 14:51 odpovědí: 7 změna: 20.07.12 12:42

Dobrý den, poradíte někdo firmu, která se specializuje na renovace tvrdých podlahových krytin? Jednalo by se o 7 patrový panelák, kompletní čištění podlah a schodů, nejlépe včetně voskování. Jsem z Prahy a asi bych kvůli ceně uvítal také firmu z Prahy. Díky za vaše typy. Petr Vala.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.12 19:36
avatar

s tím voskováním si snad děláte srandu a nebo nevíte co s financema. Na chdbu voskovat jsou podle mě zbytečně vynaožené prostředky. Co se týče betonových panelových chodeb jsou často dosti v nepříliš dobrém stavu. Cena renovace bude poměrně vysoká. Co máte na vlastně na mysli tvrdou podlahovou krytinou . .? beton, dřevo . .?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrvala
Datum: 17.07.12 09:30

Budeme to brát z fondu oprav. Podlahy jsou betonové a chceme, aby ta zašedlá a špinavá hrůza zmizela a pak to zase nějakou dobu vydrželo. Jednou jsem právě někde četl, že je dobré to navoskovat, že to pak déle vydrží.

Datum: 17.07.12 09:48
avatar

dobře. nejedná se tedy o podlahovou krytinu, ale o pochůzný beton příp. takové to lité terazzo. Abychom si vysvětlili přesné informace. Když tak trváte na obnově, zvažte a zjistěte cenu položení vhodné nové dlažby. ten beton se moc dobře opravit nedá. Příkladem k opravám jsou flexibilní spárovací hmoty na bázi cementu. Broušení si nedovedu představit - v každém bytě by pak byla vrstvička prachu. Sám jako obyvatel bych byl kategoricky proti a poukazoval bych i na smyluplnost záměru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.12 09:59

Technologie mytí a voskování tvrdých podlah (lité stěrky, terasa, kamenné dlažby atp) se provádějí mokrou cestou. Ovládá ji většina firem specializujících se na úklidové práce průmyslových objektů. Poté co omyjí povrch (strojně) je nanešen vosk výsledkem čehož je oštřený povrch na kterém podstatně méně ulpívá špína a nečistoty a tedy se lépe udržuje.

doplněno 17.07.12 11:09:

To miramira, ale tydle vosky na těch podlahách vydržej třeba 2 roky, vypadá to třeba v lesku jako nalakované

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.12 11:07
avatar

dotaz = renovace (samotného by mě to zajímalo). Když omyju auto a navoskuju, není to přece renovace laku/povrchu . . . můj názor. A navíc je to za pár týdnů k ničemu (špinavé).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.12 20:09
avatar

OK,u nás v domě je myslím podlaha v takovém stavu, že nejaké voskování zvlášť stav věci nevyřeší.Podlahy jsou velmi zvlněné=výškově rozdílné co se týče spádu a rovinatosti a spáry mezi deskami hluboce vydrolené, vykazují až místa malých "kaveren". 2 roky se Vám zdá dostatečná doba. To je Váš názor. Můj je opačný. Hodil bych sem fotku toho "tankodromu", ale nejsem tazatel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: durando*
Datum: 20.07.12 12:42

Být vámi, prohledám trochu internet a najdu si specialistu. Existují metody čištění párou, které by podle mě mohly vyřešit váš požadavek. Třeba zde je zajímavý blog, který uvádí všechny možnosti, jak pracovat a co čistit párou. Mrkněte se na http://www.uklid-parou.cz/.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.