Grafitovy prasek

Od: Datum: 16.07.12 07:39 odpovědí: 4 změna: 16.07.12 17:56

Dobry den, mam venkovni kamna a potrebuji je osetrit grafitovym praskem, ale nevim pouziti prasku. Muze mi nekdo poradit? Slysela jsem, ze se to pry ma zahrat a pak natirat, ale nevim postup. Dekuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.12 09:03

Pokud si dobře pamatuji, tak na chatě na očištěný tál zbavený koroze jsme nanášeli grafitový prášek smichaný s vodou na kašičku a kouskem novin dobře rozetřeli. Po vyschnutí se pláty vypálily a později třeba kartáčem vyleštily. Přebytečný grafit
se tím odstranil, tály byly jako nové a když se ještě vyvětralo, tak mamka potom pracně poumývala ty dva malé pomocníky. Takže doporučuji aspoň mikrotenové sáčky na ruce a nebo rukavice
doplněno 16.07.12 09:07: https://www.poradte.cz/domacn…itinovych-talu-na-plotne.html
Už to tady bylo...
doplněno 16.07.12 09:11: A asi jsme to napřed vyleštili a až potom vypálili. Je to hrooozně dávno, tak dlouho snad lidi ani nežijí :-D

Datum: 16.07.12 09:04

Pokud je povrch drsný, stačí grafit vetřít do povrchu a rozleštit. Někdy se použije zředěné vodní sklo, namíchá se s grafitem kašička a provede se potření. Kamna se pak vypálí žárem.

Datum: 16.07.12 09:35

Já bych jenom dodal, že pokud se jedná o venkovní kamna tak Vám časem zreznou*plac*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.07.12 17:56

Lepší než grafitový prášek, který pochopitelně nechrání proti korozi je speciální černá žáruvzdorná barva. Krásně to vypadá, nešpiní a nerezne. Mám s ní natřený venkovní celoplechový krb už pět let, po rezu ani památky. Bohužel ale rezatí zevnitř - s tím nic nenadělám.

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.