Jak postupovat při koupi bytu

Od: Datum: 15.07.12 13:59 odpovědí: 3 změna: 15.07.12 22:24

Zdravím,

chtěla jsem se zeptat, jak postupovat při koupi bytu. Na co si dát pozor, jaké papírování je potřeba.. Abych na něco nezapomněla a neměla zbytečné problémy.

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 15.07.12 14:20

Pokud bezvýhradně nevěříte prodejci (a opatrnost lze jen doporučit), nechte si smlouvu zpracovat (a nebo případně zpracovanou zkontrolovat) od ´vašeho´ právníka - věcí, na které si dát pozor, je totiž více - a mnohdy záleží i na přesné formulaci, vynechání či přidání jednoho slova může rapidně změnit celkový význam.

U koupě bytu je potřeba dát pozor na platební podmínky (komu složit peníze, jakou formou, kdy, za jakých záruk), za jakých podmínek (a kdy) přejde vlastnictví bytu na vás (vklad do katastru), zda je prodej či převod nějak omezen či blokován (zástava, věcné břemeno, dluhy), záruky za zjevné či skryté vady... Zda je osoba prodávající vůbec oprávněna prodej provést...

Je toho prostě ´mnoho´.

Po zdárné koupi pak musíte navíc přihlásit odběrné místo energie (elektrika, plyn, voda...), ´pohlídat si´ úkony katastru a případně zaplacení daně z převodu nemovitosti (FÚ).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.12 14:35
avatar

kterou cestou se vydáte . . s RK nebo bez RK . .? Složené peníze vždy pobechejte v úschově u advokáta.Je to jistější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.12 22:24
avatar

Začal bych prohlídku ve vchodu.Hlavní dveře,okna a vnitřní dveře,kuchyňská linka a odpady,koupelna,obklady a odpady,WC Podlahy v místnostech.Elektrorozvody.Povrchy stěn a stropů,ale to je podružné,to budete stejně měnit.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.