Anténa pro DVB-T

Od: Datum: 14.07.12 22:10 odpovědí: 4 změna: 16.07.12 07:00

Zdravím.Poradí nekdo s výběrem venkovni anteny na příjem DVB-T signálu.Pokud možno co nejlepší příjem.Budu rozvádět koaxial do 6 místností tak potřebuji lepší antenu.A at zvládne signal ve všech 6 místnostech naraz. Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.12 22:45

V tvém případě ani není potřeba nějaká extra antena.Pokrytí signálem dostatečné kvality i síly je v podstatě zajištěno,kromě některých extrémně umístěných lokalit,na celém území ČR.

Potřebuješ pouze k anteně širokopásmový zesilovač pro pásmo UHF,pak propojovací koaxiál a účastnické rozbočovače se zásuvkou a prodlužovacím kabelem.V podstatě tedy malý společný televizní rozvod.

Funkce takových zařízení je dobré proměřit,to ale umí jen specifirmy.

JABRAKA

Datum: 15.07.12 06:11

Já mám ozkoušenou na dvou místech tuto anténu http://www.satmax.cz/239-dvb-t-antena-fracarro-sigma-6hd-uhf.html. Má perfektní příjem a rozvádíme ji v baráku do 4 míst a všude jede. Najednou jela ale pouze 2 místa, takže nedokáži říci, jak to vypadá s případným útlumem při plném běhu, ale to by již vyřešil nějaký průběžný zesilovač, pokud by nestačily ty v anténních krabicích. Další výhodou je, že se tato anténa nemusí napájet a přesto posílá i přes mnoho metrů a přerušení/napojení stále plný signál co se týče do síly i do kvality. Každopádně to chce i dobrý koax.

Datum: 15.07.12 11:19

Antena v nabídce kolegy je sice kvalitní,ale UHF anténu se stejnými parametry lze koupit i za 400.-,ne za 1500.-.

JABRAKA

Datum: 16.07.12 07:00

to je možné, ale mě na ní vyhovuje, jak jsem již zmínil, že není potřeba napájet. Mj. její design je hezčí, než nějaké síto a je ozkoušená. Je to na tazateli, co si vybere. Já mám tuto ozkoušenou a anténa se kupuje jednou. Vyzkoušel a následně vracel jsem i jiné antény, tato je pěkná a funkční. Přesně co chtěl tazatel vědět.

Ale levnější se koupit dají, to je pravda...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.