Kdo ma pravdu?Soused nebo ja?

Od: Datum: 13.07.12 23:07 odpovědí: 9 změna: 14.07.12 19:19

Dobry den,tak musime udelat novou strechu misto dovoleny:- .(Mame tasky moc stary -cerveny-normalka-zena chce,abych tam dal ted sedy-soused rika nelze pry bez povoleni?Vsichni tady maji-cerveny-ma pravdu?Ja si myslim,ze je to fuk ,ale zas,aby mi naparili pokutu to,bych se nato teda vy...a koho mam zadat o povoleni?Dnes je to fakt na palici-diky za pochopeni a poradte-prosim rychle nez me zena donuti koupit neco-znate to...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lucimera*
Datum: 13.07.12 23:13

Těžko říct, kdo má pravdu. Myslím, že povolení ke stavbě nepotřebujete. My jsme dělali střechu na přístřešek u chalupy, to je něco jiného, ale stavební povolení jsme neměli.
Radši se ale neváhejte zeptat na úřadě, tam vám určitě poradí, co s tím, případně vás pošlou za někým, s kým byste to mohl vyřídit. Rozhodně lepší strávit nějakou minutku čekáním než se potom dozvědět, že máte problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.12 23:18

Stavební povolení se dnes vyžaduje jen u staveb nad 150 m2. Pokud stavíte menší novostavbu (do těch 150 m2), nebo jen provádíte rozsáhlejší rekonstrukci, stačí stavebnímu úřadu ohláška.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dexters
Datum: 13.07.12 23:15

To je legrace? Žádat o povolení, co si můžu dát na svoji střechu za svoje peníze?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.12 23:16

Pokud nebydlíte v památkové zóně, kde rozhodují památkáři, může to být každému fuk.

Nicméně pro svůj klid můžete svůj záměr včetně informace o změně barvy střešní krytiny nahlásit na obecní úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.12 23:23

Stavební povolení, ani ohlášení, se nevyžaduje v případě, že se mj.nemění vzhled stavby. Obrátil bych se tedy na stavební úřad s žádostí o vyjádření zda je možno provést výměnu červené střešní krytiny za šedou bez stavebního ohlášení. Soused pravdu mít může a nemusí. Barevnost střech byla třeba u nás na vsi dána územním plánem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.12 23:42

Bydlel jsem s rodiči v památkové zóně a dostávali jsme nařízeno od stavebního úřadu úplně všechno. Včetně toho jestli bude plot natřen palisandrem nebo ořechem. Otec se na to samozřejmě vykvák a natřel si to čím chtěl. Když šel okolo úředník - říkal, že až to budeme natírat příště, tak to musíme... Řekli jsme mu, že až to budeme natírat příště, vy už na úřadě nebudete. No a kromě udavačskýho souseda to nikomu nevadí jestli je to natřené hnědou nebo hnědou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: viky®
Datum: 13.07.12 23:47
avatar

Dobrý den. Nevím, jak je to dnes. Před 2 roky, se muselo hlásit, když jste chtěl vyměnit celou krytinu za stejnou. Na změnu barvy krytiny, jsme museli mít dokonce stavební povolení, protože jde o změnu vzhledu stavby. Tak nám to bylo vysvětleno. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.12 16:17

Rozhodně to nahlašte na stavební úřad, protože se letecky snímkuje a na těch mapách to bude vidět!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.12 19:19
avatar

pokud jste v nějaké památkové nebo podobně chráněn zóně, může mít soused pravdu. Jsou jisté črtvrti v Praze,kde krytinu předepisuje památkový úřad. To je pravda. Nedal jste informaci, o tom kde se bude stavět.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.