Věcné břemeno ČEZ

Od: Datum: 13.07.12 17:07 odpovědí: 4 změna: 14.07.12 08:59

Čez mi nabídl odměnu za zapsání věcného břemene do katastru částku 1000,- Kč. Přes mou parcelu vedou dráty v zemi. Asi neexistuje nějaký mechanismus na výpočet částky za věcné břemeno a proto je vás ptám, zda mi prozradíte, na jakou částku jste byli ohodnoceni ČEZem vy? Nemám tušení s čím to porovnat. Vím, že i když nepodepíši smlouvu, tak na pozemek břemeno zapíší i bez mého podpisu. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.12 17:29

Podle mě, berte co nabízejí...víc Vám nedají a jak píšete, stejně si udělají nakonec co chtějí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.12 17:44

My sice nemáme zkušenost s ČEZem, ale s jinou firmou a ta si naúčtovala za to, že naše kanalizační trubky z ČOV vedou přes jejich pozemek v délce pouhých cca 5 m, a za to jsme jim zaplatili 12 tisíc Kč. A jestli jim to nepodepíšete, pochybuji, že oni to budou moci zapsat do katastru. Katastr jim to nezapíše bez platné smlouvy! Zkuste smlouvat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ferda6
Datum: 13.07.12 23:20

Přímou zkušenost s tímhle problémem tu možná nikdo mít nebude. Podle ( http://www.pravnik.cz/forum/topic/118/cez-vecne-bremeno.html) by skutečnou hodnotu věcného břemene mohl určit soudní znalec. Otázkou je, zda by cena odhadu nepřesáhla vlastní hodnotu VB. Leda by i odhad zaplatil oprávněný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.07.12 08:59

Děkuji za reakce. Kabely jsou vedeny přes můj pozemek a pozemek Dráhy. Včera jsem zjistila, že Čez zaplatil Českým drahám za věcné břemeno 6x více než nabídl nám. Jasně v přepočtu na l m uloženého kabelu. A tak asi zkusím vyjednávat, vlastně nemohu o nic přijít.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.