Kontrola komínů, kolik zpráv?

Od: Datum: 13.07.12 15:01 odpovědí: 14 změna: 17.07.12 11:45

Nechal jsem si zkontrolovat komín , který má 2 průduchy. Kominík mi tvrdil, že musí vydat pro každý průduch samostatnou zprávu, a tak jsem musel zaplatit 2x500.-Kč. Je to správné?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: moto®
Datum: 13.07.12 15:14

Není to správné, je to banditizmus. Hnal bych jej holí od domu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.07.12 19:31

banditizmus nebanditizmus, od loňska je na to zákon. Takže hnát holí by se nemuselo vyplatit.

Datum: 13.07.12 15:52

Podle mě je to individuální,ale nám taky účtoval cenu 2x. Sice dal "množstevní" slevu, když už lezl nahoru, ale opravdu zpráva byla na 2 průduchy.

Datum: 13.07.12 16:15

Add absurdum: ještě, že mám rozumného revizáka na elektriku, při představě, že platím revizní zprávu za každý jistič zvlášť by mě asi omylo. Nedej bůh být majitelem činžáku s 20 komíny (průduchy). Já bych tedy typnul dva průduchy popsané v jedné zprávě, bo když si objednám dvouprůduch komín tak ho mám také na jedné faktuře bo příčka mezi průduchama je společná.*zed*

doplněno 13.07.12 19:10:

To magdon: A to máte na každý průduch revizi zvlášť nebo je to v jedné?

doplněno 13.07.12 19:34:

Už to bude tak magdon má asi určitě pravdu *plac*

Datum: 13.07.12 18:44

Postavit komín s dvěma průduchama je jedna věc ale na každý průduch musí být revize.jestliže se použivají k odvodu spalin.

Datum: 13.07.12 19:26

Na každý průduch zvlášť. A 2/3 průduchů neprošly a vyžadují opravu. Takže do 1 revizní zprávy by to šlo těžko napsat. (Mimochodem, ty revize stály 27000,00 Kč)

doplněno 13.07.12 19:29:

A mělo by se to každý rok dělat znova. Teda upřesním - nikoliv revize, ale "pouhé" kontroly (nepochopil jsem rozdíl).

Datum: 13.07.12 18:51

Mám na domě několik komínů, v každém je 8 průduchů. Myslíte, že by se mělo platit jako za 1? Jaký rozdíl je, jestli kominík kontroluje 2 průduchy v jedno komínovém tělese, nebo 2 průduchy, každý v jiném tělese? Pořád jde o 2 průduchy.

Datum: 13.07.12 21:53

To magdon :

Zajímalo by mě, jak ten kominík identifikuje v té zprávě o provedené kontrole ty jednotlivé průduchy? U každého může být jiné zjištění! Průduchy žádné označení nenesou!

Datum: 14.07.12 12:13

V případě že je více průduchu musí být průduchy označeny na nahlížecích dvířkách čiselně.Revize značí že průduch musí být skontrolován přístroji na tah a,kamerou na dehet a poškození,z venku stav pláště.komína.Nahlížet do komína jen zrcátkem neni revize i když někteří kominíci si tak ulechčují práci.Jde vám o bezpečnost nebo o pár korun? a co pojištovna?Koždý přístroj něco stojí a pracovat zadarmo taky nebudete i provoz auta na dopravu k zákazníkovi.

Datum: 14.07.12 16:13

Chtěl bych jen upozornit, že revize se provádí pouze u zcela nových komínů před jejich uvedením do provozu. Kontrola se provádí v předepsaných iíntervalech u komínů již provozovaných. Při tom čištění průduchů před kontrolou je možno provést i svépomocí. Dále je nutno si uvědomit, že kontroly na rozdíl od revizí nejsou povinné. Pokud si vyčistíte komínový průduch svépomocí a jste přesvědčen, že je zdivo v pořádku, tak nemusíte kominíka volat. Při případném požáru domu by Vám museli znalecky dokázat, že požár vznikl od vadného komínového průduchu a při provozu tepelného spotřebiče, aby Vám pojišťovna mohla krátit plnění.

Datum: 15.07.12 21:10

označení by ale nést měly. V mém případě je ve zprávě uvedeno číslo bytu, ke kterému průduch patří.

Datum: 13.07.12 21:12

Sagi, jsou oba průduchy používané pro odvod spalin? Taky mám komín se dvěma průduchy, ale jeden je dole a nahoře zaslepený.

Datum: 14.07.12 17:13

• výchozí revizní zpráva
    Při vyhotovení nové spalinové cesty nebo při připojování či výměně spotřebiče, je nutné tuto zprávu vystavit dle vyhl. č. 111/1981 Sb

• periodická revizní zpráva
    Pro periodické revize spalinových cest dle vyhlášky č. č.111/1981 sb. Součástí periodické revize je i prohlídka a čištění.

doplněno 14.07.12 17:17:

http://www.novinky.cz/bydleni…utu-ale-i-ujmu-na-zdravi.html

Datum: 17.07.12 11:45

Milý bakaláři jirko2, vyhláška MV č. 111/1981 Sb. je dávno zrušená NV č. 91/2010 Sb.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.