Páková vodovodní baterie- výměna kartuše

Od: Datum: 13.07.12 00:16 odpovědí: 8 změna: 13.07.12 21:37

Potřebuju vyměnit kartuš u baterie podobné této http://www.guglielmi.com/prod…o=FBTI02495&name=TILT&lang=IT je to stejný výrobce, pouze trochu jiný typ.

Jak se vyjme ta kartuš? Mám to kleštěmi tahat za ten střed nebo to spíš páčit šroubovákemproti kovovému okraji?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 13.07.12 05:28
avatar

Musíte vytočit ještě ten mosaznej kroužek, je to normální závit, potom vytáhnout vnitřek normálně nahoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarous*
Datum: 13.07.12 09:01

nejdřív pochromovaný kroužek, ale pak je potřeba vyšroubovat (a pak zase našroubovat) matici, která je vidět, a která fixuje kartuš v těle baterie. Dotahovat je třeba s citem, tak aby katuš těsnila, vic ne! Ale jestli nemáte trubkový klíč, nebo gola sadu tak jste v zadeli... Je to velikost 34 nebo něco podobného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.12 18:07
avatar

Taková pákovka dnes přijde na 350 Kč.Určitě bych to neopravoval.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.07.12 18:13
avatar

já taky ne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 13.07.12 18:18

jabraka - souhlas .*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokr
Datum: 13.07.12 19:48

Mistře, jak jste to dokázal? Poohlédněte se po úpravě vody, máte tam vodního kemene až hrůza. Jinak matky se odšroubovávají, páčením je ven nedostanete.

Buď nedobře vidím, ale to jste páku ulomil? Moje MYJAVY vydržely více jak 17 let, bez jediného zásahu, pak jsem přešel na termobaterie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokr
Datum: 13.07.12 21:33

Tak už to vidím, Vy jste jako hrom do police. Když si vezmete do ruky páku, ostrým nožíkem či něčím špičatým odloupnete ten barevný nesmysl, co značí teplou a studenou vodu (červený a modrý). Tím otvůrkem je třeba prostrčil klíč - (já používám z nářadí na kolo) a povolit šroubek, který drží tu páku. Vy či někdo jiný jste tu páku doslova oderval. Tak to snad raději džber a ke studni... Nezlobíte se, že ne?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.12 21:37

Právě včera jsem poprvé vyměňoval vpákové baterii kartuši. Koupil jsem ji v Děčíně za 200,- Kč - zn. Platinium. Dělal jsem to pouze podle rady prodavače, který mi jen řekl, že se vyšroubuje červík na páce a pak mosazná matice a stará kartuše se vytáhne a místo ní dá nová. Když jsem vyšrouboval tu matici (plochým klíčem asi 32 mm), tak jsem vyjmul zcela rozpadlou starou kartuši. Vyčistil jsem prostor s třemi otvory od úlomků kartuše a vsadil novou. Jsou tam na dně takové 2 důlky, do kterých musí zapadnout 2 výstupky té kartuše, aby se při pohybu páky neotáčela. Když jsem ji dal poprvé a pustil vodu, tak tekla vrchem jak cedník. Tak honem vodu zase zavřít a kartuši znovu usadit. Když se mi zdálo, že je dobře usazená, tak jsem ji přitáhl tou maticí a dost fest, aby netekla. Ona skutečně tedy pak netekla, ale s pákou šlo dost ztuha pohybovat. Tak jsem po půldenním používání páku zase sejmul a mosaznou matici trochu povolil. Dělal jsem to pod tlakem, vody, abych nepovolil moc a zase netekla. Povedlo se mi pohyb páky uvolnit a těsnost zachovat, takže nyní věřím, že jsem to trefil:))

doplněno 13.07.12 21:43:

Ta mosazná matice je zakryta takovým pochromovaným kroužkem z plastické hmoty, který se rukou odšroubuje.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.