Asi vypadnutý ventil ze zahradní hadice

Od: Datum: 12.07.12 18:51 odpovědí: 3 změna: 12.07.12 23:12

Dobrý den mám problém dnes jsem byl na chalupě a byl tam pravděpodobně starosta obce a říkal, že před čtrnácti dny musel u mé chalupy přelézat branku, aby zastavil přívod vody, neboť prý z ní bezdůvodně vytékala voda. Den před tím jsem tam byl a vše bylo v pořádku. Abych se přiznal, tak opravdu někdy hlavní ventil nezarážím, neboť je hadice osazená kvalitními stopventily. na chalupě nemáme počítadlo spotřeby platíme pouze paušálně + 300,- za bazén. Chci se zeptat co mám dělat neboť prý vesnice byla díky mne celý den bez vody a nějakou spotřebu vypočítanou nevím dle čeho budu muset uhradit a má prý na to čtyři světkové. Ptám se co dělat v takovémto případě, kdy si nejsem vědom něčeho, že jsem vědomě na zahradě plítval vodou a že jsem nechal vodu téct. Ptám se tedy jak se k celé věci postavit a jednat. Na druhou stranu se ptám, když za vodu řádně platím, kde je mez kdy mohu vodu používat a kdy ne. Je možné, že vesnice byla celý den bez vody, kdy tedy mělo z mé hadice 1/2 voda vytékat? Když by mi protékalo wc taky by byla vesnice bez vody taky nebo kolik hadic by muselo být zapnutých a je vůbec prokazatelné nebo postižitelné? Děkuji za odovědi. Michal.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.12 19:23
avatar
Je tam trochu nesrovnalostí.
Je velmi nepravděpodobné, že vytékání vody z 1/2 coulové hadice odstaví celou obec. Určitě hlavní řad má větší světlost. Potom by stačilo pustit ve dvou třech domech sprchu, a ostatní by byli nasucho?!
Spotřeba se dá spočítat násobením průměrného tlaku v systému, světlosti trubky a času. Obec by měla deklarovat denní případně hodinovou spotřebu vody podle hlavního vodoměru. A nějaký koeficient současnosti odběru vody i dalšími odběrateli počas vytékání zkomplikuje výpočet i znalcovi.
doplněno 12.07.12 19:35: Nepíšete, jak mají zdokumentované to vytékání vody, dnes má pomalu každý mobil foto či video, jak dokázali kvantifikovat množství vody vytékající z pod branky, jak odborně svědkové určili odhadli množství vody, proč to trvalo celý den, než vodu odstavili, od kdy do kdy konkrétně voda netekla, pokud by jste nechal vodu téci předcházející den, netekla by ani v noci, sežeňte si svědky, že v noci tekla.
doplněno 12.07.12 21:30: Nechápu Vaše doplnění o tom opětovném zapnutí... Že by jste to dnes tak nechal,aby to mohlo opět vytékat?
... zdokumentováno nemají nic, ale kdyby nyní, kdy jsem doma přelezli branku zapli vodu mají onu dokumentaci...
doplněno 13.07.12 00:06: Teď je to srozumitelné.
Máte možnost tomu získávání důkazů zabránit! Třeba zavřením předřazeného ventilu nebo zátkou místo kohoutku!
A dejte vědět pokračování, je to zajímavé.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.12 20:27

Pravděpodobně asi dobří sousedé z dalekohledem od naproti. Byl jsem tam v sobotu večer a údajně v neděli odpoledne museli přelejzat branku, aby zastavili vytékající vodu. zdokumentováno nemají nic, ale kdyby nyní, kdy jsem doma přelezli branku zapli vodu mají onu dokumentaci.

Datum: 12.07.12 23:12

Ne to v žádném případě, ale vy píšete jestli to mají nějak zdokumentováno, tak jsem jen napsal, že kdyby někdo přelezl plot nebo branku a zapnul kohoutek, který je u baráku a nafotil si jak z ní vytéká vodu mají tu dokumentaci o které píšete. Nic jsem nenechal puštěné a ani nenechávám.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.