Předávací protokol k bytu

Od: Datum: 12.07.12 17:44 odpovědí: 6 změna: 12.07.12 21:41
avatar

Bydlíme v pronájmu a chystáme se dát výpověd. Byt má 3 majitele. Chystám se napsat výpovědní smlouvu,kde budu pochopitelně požadovat podpisy všech 3 pronajímatelů. Vypracuju také předávací protokol,ve kterém napíši,že je tento protokol platný při podpisu pouze jednoho z pronajímatelů. Na tuto skutečnost také upozorním ve výpovědní smlouvě.

Je to reálné a nebo musí předávací protoklol podepsat všichni pronajímatelé (nejsou příbuzní)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.12 18:07
avatar

Výpovědní smlouva - to náš právní řád nezná. Buďto s majiteli uzavřete písemnou dohodu o skončení nájmu bytu k datu, se kterým budou souhlasit všechny strany nebo dáte výpověď nájmu s lhůtou, kterou stanoví obč. zákoník. Výpověď nemusí protistrana podepsat, jen musíte mít doklad o tom, že jí byla doručena. Protokol o předání bytu může podepsat pouze jeden s majitelů, pokud s tím ostatní majitelé budou souhlasit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.12 18:09
avatar

Zase mě neberte za slovo,samozřejmě sem měl na mysly VÝPOVED Z NÁJMU :)

Datum: 12.07.12 21:07
avatar

Nájemní smlouva, výpověď i dohoda o skončení nájmu jsou právními kroky, v písemnostech je třeba si ohlídat terminologii.

Nedávno se tu jedna tazatelka ptala na skončení nájmu. Tvrdila, že její maminka chtěla nájem ukončit dohodou, ale text, který sem tazatelka uvedla ke kontrole, obsahoval jak "výpověď" tak "dohodu"...

Neberte tedy upozornění od @bruno jako zbytečné slovíčkaření.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.07.12 21:41
avatar

Já samozdřejmě vím,že je to VÝPOVĚD Z NÁJMU, jen sem se zkrátka blbě vyjádřil. Ale toto nebylo předmětem dotazu. Já sem se ptal na naprosto něco jiného...ale to je jedno :)

Datum: 12.07.12 18:09

Buďto bych to nazval výpovědí, nebo dohodou o ukončení nájmu. Termín předání bych uvedl v dohodě, a nechal na nich zda u toho chtějí být všichni. Zároveň bych ovšem uvedl, že toho spoluvlastníka který byt převezme budete považovat za zmocněnce těch co se nezůčastní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.12 18:36
avatar

výpověď dáte tomu, s kým máte uzavřenou nájemní smlouvu

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.