Lednice výměna termostatu a běží pořád

Od: Datum: 12.07.12 16:13 odpovědí: 8 změna: 15.07.12 17:45

Dobrý den,mám takovou malou lednici,jen na pivko a kosti pro psa atd a přestala jít,napadlo mě vymontovat termostat,jestli to není tím zkusit ji pustit na tvrdo.šla,tak jsem ji vypl a koupil nový termostat,ale ten přesný typ už nešel sehnat,obchodník mi sehnal jiný,podobných parametrů.namontoval,vše v poho,ale zdá se mi že jde ted v jednom kuse.A ted nevím jestli se nepotřebuje třeba jen nachladit,ale dva dny?je to klasika,chladnička a nahoře malý mražáček.

V čem by mohl být problém?Děkuji Honza.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 12.07.12 16:15

Nevhodný nebo špatně nastavený termostat...

Datum: 12.07.12 16:34

No pravděpodobně je ten nový termostat k ničemu, nebo jste ho při montáži poškodil (třeba kapiláru).

Datum: 12.07.12 17:29

Dobrý den, zdřejmě jste napojil termostat jinak. Pokud má lednice osvětlení, tak se podívejte zda svítí světlo když otevřete dveře nebo ne. Pokud nesvítí tak termostat místo aby zapínal a vypínal kompresor tak zapíná a vypíná světlo, dráty musíte přepojit.

doplněno 12.07.12 17:33:

Pokud světlo funguje jak má, tak se nastavuje chlazení obráceně nežli u původního termostatu, kdy méně znamená více. Místo prvního stupně jede lednice naplno, tak otočte knoflíkem na nejvyší stupeň. Uvidíte co to udělá.

Datum: 13.07.12 09:52

Termostat by měl mít polohu "0", kdy se lednice úplně vypne (nadoraz proti směru /většinou/ hodinových ručiček), tím by se jeho funkčnost (zapojení) měla nechat přezkoušet. Dále překontrolujte montáž kapiláry - konec by měl být připevněn k výparníku (mrazáku), tak jak to bylo předtím. Mohl by ale také být určen pro mrazničku, tedy pro dosažení nižší teploty, než má tento chladící okruh a proto nevypíná.

doplněno 15.07.12 15:56:

Re (21:35): Termostat tedy bude v pořádku, jestli je ale teplotně určen pro tuhle lednici jisté není. Žárovka musí zhasínat, jak píše "jara1", jinak Vás stojí cca trojnásobek vlastního příkonu na energii + možné porušení teplotních poměrů v lednici.

Chlad se tedy ve výparníku tvoří, ale nějak se nemůže dostat do zbylého prostoru lednice. Buď je tam větrání které je nějak zakryté nebo někdy býval ještě další výparník v prostoru chlazení (mimo uzavřený mrazák, zapojen "za ním") na kterém byl správně umístěn (při jeho výstupu) konec kapiláry.

Jen pokus o radu. Aby se dalo (snad dobře) poradit, museli bychom vědět co tam kde je, jak je to konstručně udělané, aby to fungovalo, popř. mít jistotu, že termostat je správný.

Datum: 14.07.12 21:35

zkusil jsem dnes vytáhnout kapiláru z té trubky co v ní vede a zavřít ji do výparníku.těsnení to umožnilo.A termostat vypl.jenže když ji dám zpět do trubičky,tak opět běží neustále.Ve výparníku je teplota -14 st.a víc.Ale v lednici je teplota plus 15.Kde může být chyba že je teplota taková jaká je?komprewsor běží,teplota klesá,ale jen ve výparníku,proč ne v lednici?je to malá 80 cm lednice jen na pivko atd co jsem psal prvně.Nejde mi do hlavy proč ve výparníku teplota klesá a v lednici ne,když je to asi jeden okruh a jeden kompresor.

Datum: 15.07.12 12:41

Jak vám máme poradit když neodpovíte ani na rady které jste dostal. Ptal jsem se na světlo, co když světlo stále svítí a ohřívá prostor v lednici. Pokud je ve výparníku - 14 a v lednici + 15 je výparník vůbec v lednici? *hi*

Datum: 15.07.12 17:41

Nono,termostat je zapojen správně a světlo vypíná při zavřených dveřích a opravdu je ve výparníku mínus 14 a v lednici plus 15.

Datum: 15.07.12 17:45

Tento typ termostatu jsem nesehnal,nikde na netu není,na polském netu jsem našel alespon pareametry termostatu a poslal prodejci.Nabídl mi jiný,podobný parametry k tomu prvnímu.Já nevím jak je to možné aby ve výparníku bylo minus 14 a v prostoru chladničky plus 15 Od kompresoru vedou tři trubičky,jedna dovnitř lednice a ty dvě k černému žebrování na zádech lednice.kldyby bylo málo chladiva,nebyl by mamražený mrazák,já jen nevím,proč mi nepouští chlad do lednice a je jen v mražáčku.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.