Za jak dlouho se v lignofixu utopí červotoč?

Od: Datum: 12.07.12 15:24 odpovědí: 3 změna: 25.07.12 17:59

Přeji hezký den všem.

Mám tady jednu skříň s aktivním červotočem. Nechce se mi ji vozit nikam do radioaktivní komory na ozáření, nechce se mi rozebírat ani mikrovlnku. Chci jej vykoupat v osvědčeném lignofixu. Dýhovaný nábytek, který jsem dělal dřív jsem opatrně natíral a do jednotlivejch direk jsem to tlačil injekční stříkačkou (ložnice po mé prababičce na které mi hooodně záleželo). Byla to pakárna ale úspěšná.

U této skříně která je z fládrovaného smrku, to až tak neprožívám, takže udělám vanu z igelitu a postupně jednotlivé stěny ponořím na x minut. A právě ono x je tou otázkou, takže:

Po jaké době po ponoření do lázně Lignofixu bezpečně zahyne červotoč?

Podotýkám, že dřevo bude zcela pod hladinou, tloušťka dřeva maximálně dva cm.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: briketa007*
Datum: 25.07.12 16:39

Zdravím Robine,

podle toho co říkáte je to vlastně o nasákavosti dřeva s ohledem na povrch aj. myslím, že není úplně jisté, že aktivistu utopíte pouhým smočením do roztoku vody / lihu s přípravkem. Vemte si, že je někde uprostřed desky a jeho cestičkou se k němu kapalina nemusí tlakem samotné kapaliny vůbec dostat. Dřevo se normálně impregnuje tlakově.

Pokud do toho pujdete rozhodně to radši rozdělejte do lihu, ten se lepe vstrebava, ale stejně bych to spíš vzal dírku po dírce.

... jakmile se roztok dostane k červotočovi je na místě mrtvej

doplněno 25.07.12 16:43:

koukněte na čem všem je nasákavost závislá...

http://homel.vsb.cz/ khe0007/opory/opory.php?stranka=drevo_zk

Ohodnoceno: 1x
 
Od: moto®
Datum: 25.07.12 17:02
avatar

Možná by byl lepší petrolej, má výbornou nasáklivost a jen by se muselo něchat nějakou chvíli někde větrat než se vypaří. Moje babička kdysi natírala trámy na půdě petrolejem a fungovalo to, soudě i po 50. letech, kdy tam červotoči nejsou.

Pamatuji také kdysi v kolbence když zkoušeli těsnost kovových svařovaných nádrží kdy jednu stranu natřeli nějakým vápnem a z druhé strany natírali petrolejem. Při sebemenší skulince se na druhé straně ukázala vlhká petrolejová skvrna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.12 17:59

Dík za reakce, červotoč je už bohužel pro něj po smrti*plac*. Každá strana skříně se koupala cca 1/2 hodiny a zatím to nevypadá na nějakou aktivitu, on měl ty dirky docela veliké cca 1/2 mm takže se to vsakovalo celkem dobře. Jinak lignofix je vodou ředitelný takže ten nápad s tím lihem by se musel kombinovat s jiným přípravkem. Nicméně alkoholu se mu také dostalo byť po smrti bo skříň se napouští šelakem.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.