Byty po nepaltičích - kde sehnat?

Od: Datum: 12.07.12 15:13 odpovědí: 7 změna: 16.07.12 08:32

Pěkné odpoledne.
Chtěl bych jsem si koupit byt. Rád bych jsem se dotázal, kde se dají sehnat byty po neplatičích - v Brně.

Mockrát děkuji za rady

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 12.07.12 15:16

Na radnici - bytový odbor (nebo tak něco)...

;)

doplněno 12.07.12 15:51:

Web brněnské radnice? např.: http://www.brno.cz/sprava-mes…sek-hospodarsky/bytovy-odbor/

;)

Od: petr66*
Datum: 12.07.12 15:49

A nejsou nějaké stránky na netu, kde bych jsem se alespoň koukl, zda jsou vůbec nějaké byty v té lokalitě?

Od: petr99
Datum: 12.07.12 16:10

JJ, díky .
A na co bych jsem se měl ptát? normálně, zda nemají byty od nepaltičů? díval jsem se na ty stránky a nenašel jsem oddělení na tuto část ..:/

Datum: 12.07.12 16:18

Obecní byty po neplatičích se neprodávají, nýbrž pronajímají. Nabídky takových bytů najdete na stránkách jednotlivých Úřadů městských částí, zpravidla v rubrice byty a nebytové prostory. Každá městská část má zpracována svá pravidla k pronájmu bytů, se kterými se musíte seznámit a postupovat podle nich. Na úřad musíte podat žádost, ke které je většinou nutné přiložit doklad o zaměstnání či podnikání, doklad o výši příjmů a doklad o místě trvalého pobytu. Pak musíte sledovat na úřední desce (i na internetu), které byty nabízejí k pronájmu. Současně tam jsou uvedeny termíny, ve kterých se konají prohlídky bytů (prohlídek se můžete zúčastnit, i když ještě nejste zaregistrován mezi uchazeči o byt - jen abyste věděl, kolik lidí se prohlídek zúčastňuje a jak takové byty vypadají). Pokud budete mít o některý z nich zájem, oznámíte to na příslušný ÚMČ. Pokud je vám nabídnuta nájemní smlouva, uzavřete dohodu o rekonstrukci bytu, neboť velmi často jsou v žalostném stavu. Vynaložené finanční prostředky v dohodnuté výši jsou vám umořovány sníženým nájemným. Např. Brno-střed nabízí byty zde: http://www.stred.brno.cz/uredni-deska/byty

Tuto anabázi jsme absolvovali pro svou známou, nyní se to asi na 45. pokus podařilo, byt si bude opravovat, ÚMČ jí odpustí nájemné ve výši 150 tis.Kč.

Datum: 12.07.12 16:27

bruno2 to popsal přesně.

Jen doplním, že čím vázne na bytě větší dluh a čím je zdevastovanější, zájem o jeho získání je úměrně menší, tidíž je větší šance ho získat do pronájmu.

Někdy se dokonce stává, že tyto byty se nacházejí v domech určených k privatizaci, takže je zde reálná možnost byt v budoucnu lacino odkoupit.

Od: jirik*
Datum: 16.07.12 00:10

Jojo, takto jsem utopil skoro 300 tisíc :( Byl po neplatičích do nájmu... Dneska už jsou ale podmínky mírnější..

Od: paldo*
Datum: 16.07.12 08:32

Zdravím,

chtěl bych jsem se ještě zeptat, jak je to s registarcí do městských částí? Jestli mohu dostat byt po nepaltiči, když nejsem na určité městské části v pořadníku?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.