Mlýnek na rybíz

Od: Datum: 12.07.12 06:08 odpovědí: 5 změna: 22.07.14 06:32

Nevíte někdo o nějakém funkčním odšťavňovacím mlýnku na rybíz?
Rodiče již léta melou na dosluhujícím el. mlýnku, který zatím funguje. Kledáme náhradu, ale nejběžnější mlýnek
http://www.tvproducts.cz/cz/d…/Odstavnovaci-mlynek-na-ovoce
nefunguje, ucpává se.
Nemá někdo nějaký tip?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.12 06:53

Kdysi - 40 až 50 let dozadu máma také měla jako přídavek k běžnému masomlýnku lis na ovoce, podobný Vašemu. Fungoval spolehlivě, spolehlivě se také ucpávalo to sítko, teda hlavně u ovoce s malými semínky. Čas potřebný na vyčištění sítka byl prospěšný rukám toho, kdo s tou klikou točil. Většinou máma, my děti jsme neměli tolik trpělivosti.

Nemám trpělivost ( a už ani sílu) ani dnes, proto používám odšťavovací hrnec. Má výhodu v tom, že vytékající šťávu či už vařící, nebo jen horkou hned plním do obalů, a je zasterilizováno v jednom procesu.

Na https://www.poradte.cz/volna-…p-a-odstavnovaci-hrnec.html#2 je tu podobný dotaz...

Podobný hrnec nabízí na http://www.noto.cz/kuchyn/zav…odstavovani-8l-nerez-mat.html pokud Vám ten el. mlýnek doslouží, pouvažujte na novější technologii.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.07.12 10:52

možná klasický odšťavňovač, ale tam už bude cena podstatně vyšší. Ten mlýnek si pamatuju na rybíz a nepamatuju, že by se v jednom cyklu ucpal, ale možná jsme doma jeli v malém množství (kýbl rybízu).

doplněno 07.07.14 19:50:

ten z TV produkt má velmi špatné hodnocení, že se z něj uvolňují kousky kovu rovnou do šťávy, je na to varování od ČOI. Jediné, co jsem vykoumal je koupit jej z druhé ruky z bazaru. Poměrně hodně se jich prodává. Cena 400 - 900 podle stavu a náhody.

Na Ebay jsou drahé, ale pro zajímavost: dá se koupit až v Austrálii, vyrobený v Česku :)

doplněno 08.07.14 13:14:

@maeda jsou různé způsoby i odšťavňovací hrnec, který si lidé chválí. Síto mám také vyzkoušeno, ale stále nejvíce efektivní mi přijde odšťavňovací mlýnek - rychlá, čistá práce s dobrým výsledkem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.07.14 07:20

Kdysi v roce1986 jsme si přivezli z Moskvy šikovný stroječek- sokovyžimálku-.Slouží nám dodnes a že neděláme zrovna melé množství ovoce.Tuto věcičku jsem nedavno našel i u nás na trhu. Je to prakticky mašinka jako na maso s tím, že má pod šnekem sítko a šroub na regulaci suchosti odpadních peciček. Je třeba se poptat v domácích potřebách a třeba i v OBI. VŘELE DOPORUČUJI. Mečík.

Datum: 08.07.14 12:02

Zřejmě vám jde o to, získat šťávu na výrobu džemu atp. Já to dělám jednoduše tak, že ponorným mixerem rozmixuji kuličky rybízu a potom to propasíruji přes síto. Je to rychlé s minimálními "přístroji" a zaručeně bez jadérek.

Datum: 22.07.14 06:32

Jen ta výtěžnost... na tom mlýnku od rodičů z toho leze jen suchá drť.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.