Únik vody

Od: Datum: 11.07.12 15:21 odpovědí: 9 změna: 16.07.12 07:42

Dobrý den,

řešíme problém s únikem vody. Vodoměr se chvilkami otáčí, i když v domě není žádný odběr. Za den to dělá cca 35 litrů. Již nám takto odteklo 5m3, ale mokrý flek na stěnách ani na podlaze není vidět, což mi při takovém množství přijde zvláštní. Nikde žádný flek na zdi ani na cihlách domu zvenku? takové množství už by se jistě někde projevilo? Nebo by to zůstávalo v podlaze pod podlahovým polystyrénem?

Včera nám instalatér odpojil pojistný ventil, ale vodoměr se točí dál, žádný kohoutek nekape ani WC. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Mohl by být vadný vodoměr? Čekáme na instalatéra až udělá tlakové zkoušky.

Děkuji za radu.

Petr


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.12 16:04

Vadný vodoměr bych vyloučil.

Počkejte na instalatéra, po tlakové zkoušce bude jasno

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hahanaj*
Datum: 11.07.12 17:14

nám už měnili vodoměr 2x - proč by nemohl i ten váš být vadný

ale někdy stačí když protéká wc a to je vody panečku ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.12 17:27
avatar

vodaku, když zavřete kohout (před nebo za) vodoměrem, tak se taky točí? Pokud ano, tak Vám někde teče voda...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.12 11:27

Promiňte, ale Vaše odpověď ztrácí logiku. Když zavřu kohout za vodoměrem (směrem k bytu) a ten se bude točit, tak bych měl vidět únik vody mezi vodoměrem a tím kohoutem. Zavřul-li kohout před vodoměrem a ten se bude točit, tak akorát zjistím, že tento kohout je vadný, ale nic víc.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vodnik*
Datum: 12.07.12 12:09

To je jen ověření že se vodoměr točí protože v něm teče voda. I když aby se točil bez průtoku je hodně malá pravděpodobnost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.12 18:27
avatar

omlouvám se, odpověď měla být takto:
Vodaku, když zavřete kohout (před nebo za) vodoměrem, tak se taky točí? Pokud ne, tak Vám někde teče (ztrácí se) voda ve vedení...
vysvětlení, uvádí, že nikde není vidět téci voda, kohoutky jsou zavřeny a přesto se točí vodoměr. Neznám jeho prostředí, vedení vody, ale pokud nebude téci voda přes vodoměr, ten se nepohne...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.12 23:41
avatar

Docela by pomohlo, kdybyste popsal (vypozoroval) charakter toho "falešného" otáčení. Pokud se jedná o nepravidelný pohyb, jakoby občasné cukání, mohlo by jít o jev, kdy při průtoku vody tam a následně zpět vodoměr ve výsledku stav průtoku přičítá, ačkoli nikde nic nevytéká. Může se to stát tehdy, když je v domovní instalaci vzduchová bublina. Vzduch je objemově mnohem stlačitelnější než voda a tlakové rázy, které ve vodovodní síti vznikají a šíří se tohle mohou způsobit. Jestli jde o rozdílnou citlivost vodoměru k průtoku v obou směrech nebo má vliv setrvačnost a rozdíl rychlosti tam a zpět je v podstatě jedno, ale vlastní zkušenost, že to takhle může fungovat mám.

Pokud je otáčení vodoměru plynulé, nebude to tento jev.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vodak
Datum: 16.07.12 07:34

Dobrý den,

tak nám v pátek naistalovali zpětnou klapku před vodoměr. Problém s otáčením vodoměru a tím i 30 litry za den skončil. Dále nám zazátkovali potrubí, odpojili baterie, uzavřeli geberit, zavřeli roháčky a namontovali měřák tlaku. Za 36 hodin kles tlak o 0,2 bary, teď klesá stále, ale pomaleji. Vodoměr se vůběc netočí. Nevíte, čím může být způsoben pokles tlaku. Jde o nějaký únik vody? Dotočí vodoměr chybějící vodu?

děkuji za odpovědi

Petr

Datum: 16.07.12 07:42

ochladilo se, voda zmensila svuj objem. Navic, pokud jsou rozvody v plastu, tak se takzvane formatuji, ale to trva jenom 12 hodin, ted uz jenom ta teplota, pri tomhle poklesu tlaku se uz nejedna o unik vody.

doplněno 16.07.12 07:44:

Na kolik nastavili zkusebni tlak?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.