Jak ohodnotit piano

Od: Datum: 11.07.12 13:47 odpovědí: 3 změna: 11.07.12 16:49

Dobrý den, mám doma staré piano a ráda bych věděla, jakou má hodnotu. Je to značka Nordbohmische pianoforte - fabrik GmbH Georgswalde. Moc děkuji za pomoc. D.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 11.07.12 13:59
avatar

Nevím, jestli se dá jen tak tady napsat hodnota piána. Podle mne závisí především na stavu konkrétního kusu a může být od prakticky 0 do někam. Zkuste pozvat na obhlídku někoho, kdo se vyzná, třeba ladiče pian. A kde sehnat ladiče? No, možná se zeptejte v místní hudebce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danykelt
Datum: 11.07.12 14:48

moc díky za odpověď a radu

Od: michalov*
Datum: 11.07.12 16:49

Piano,nebo pianino...Podle názvu bych to viděl na nějakého pradědečka...Pokud se jedná o křídlo s vídeňskou mechanikou,tak má hodnotu nulovou.U pianin (to jsou ty co se dají postavit ke zdi ;)) to bude nejspíš v bledě modrém.U pianin rozhoduje také mechanika,ale pak ještě zda se jedná o celopancíř či polopancíř,zda je količník z překližky či z tlouštěnek,atd...Polopancíř a tlouštěnkový količník(u starých nástrojů běžná věc) je na...víte co...na houby...Dle názvu bych to spíše viděl na stojan na kytky než o hudební nástroj.Bohužel.Jak je starý? U klavíru či pianina je fakt ten,že čím starší,tím horší.Není to jako u houslí,kde je strunový přetlak tak velký,že je vidět na první pohled pouhým pohledem každeho laika.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.