Vyúčtování služeb

Od: Datum: 11.07.12 13:22 odpovědí: 5 změna: 14.07.12 01:11

Dobrý den,

chtěla bych se poradit co máme dělat. Bydlíme v domě majitele (jde o barák se třemi vchody po 10 bytech), tento dům spravuje realitní kancelář v které je majitel domu spoluvlastníkem. My jsme původní nájemníci se starýma smlouvama na dobu neurčitou.

Do dnešního dne tj 11.7. jsme neobdrželi vyúčtování služeb-vodu, teplo, úklid...na realitce se vykrucují že měla paní nemocenskou atp ale to nás nezajmá, podle zákona má výt vyúčtování do konce dubna..Jak se máme více bránit? Lze se na někoho obrátit? Něčím jim pohrozit? Viditelně jim nějaké zákony nic neříkají.

Další můj dotaz se týká nebytových prostor ve sklepě, realitka si tam udělala svůj "kutloch" pro dělníky, zabrala taky protiatomový bunkr tam mají sklad. V těchto místnostech se velmi často svítí a energii platí nájemnící- nemají vlastní hodiny, odběr je z elektřiny na chodbě- co s tím máme dělat, na koho se obrátit? Dále mají v tom jejich kutlochu taky sprchový kout a wc, zde zřejmě není ani vodoměr na tuv a sv, myslíme si to hlavně protože nám extrémně narostla cena za kubík teplé vody-myslíme si že jejich spotřebu rozpočítávají mezi nájemníky..řekněte sami, je možné za kubík teplé vody platit 400kč? Tato spotřeba je neprůhledná, máme nárok vidět jak je to v těchto místnostech s vyúčtováním když jde o komerční prostory? Kde by nám s tím mohli poradit?

My se odsud budeme brzy stěhovat do svého ale zůstávají tady nadále nájemníci kteří už jsou staří a moc toho nevyřeší, vždy je něčím odbydou.

Děkuji moc za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.12 09:49
avatar

Tento dotaz tady již byl...nemyslím, že je ho potřeba zadávat vícekrát..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mayya*
Datum: 13.07.12 14:06

já jsem ho ale nezadávala, proto se ptám..pokud máte odkaz budu ráda když mi ho sem okopírujete

Od: buss
Datum: 13.07.12 14:11

Prohledejte historii, Hledat, dotazy tu byly.
A proč se neobrátíte na vlastníka domu, to je s nimi smluvní partner. Bez jeho vědomí si asi těžko něco dle vás "zabrali".

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mayya*
Datum: 13.07.12 14:15

obrátit se na majitele je stejné jako se obrátit na realitku..realitka je jeho ..

nejde ani tak o to co se děje ve sklepě ale o to že dluží nájemníkům vyúčtování služeb..dle zákona jej máme mít do konce dubna, dle nájemní smlouvy do 15.května nejpozději..a je červenec..no vidím že tady nepořídím, proto se obrátíme na právníka..

Od: knopka*
Datum: 14.07.12 01:11

Myslím že na to je paragraf sice nevím jaký ale jmenuje se to Bezdůvodné obohacení-zadržuje peníze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.