Stačí základy 35 cm? nebo jak je zesílit?

Od: Datum: 11.07.12 08:43 odpovědí: 5 změna: 11.07.12 19:59

Zdravím šikuly...renovujeme starší domek a chtěli jsme z původní (asi načerno postavené dílny) udělat jednoduchou místnost ložnici s pultovou střechou a s dveřmi přímo do zahrady. Ale při odhrabování základů , kvůli izolaci , jsme zjistili, že jsou základy jen 35 cm na hlíně a na nich jsou ty světle (plynosilik? bloky?) do výše 2.30. Někde je pás základu jen 20 cm pod zemí, bloky nikde nepraskají...Pro dílnu s lepenkovou střechou to jistě stačilo...ALE - na těchto základech můžeme stavět? ) Je to na zbourání? Nebo se dají základy nějak dodatečně zpevnit? moc díky ...škoda , že umím poradit , ale ne v tomhle oboru


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.12 09:05
avatar

jestliže máte postavenu (na černo) dílnu, nepraská to, tak budete chtít jen opravit a vylepšit stav, předělat (na černo) na ložnici?

Základy nejsou asi na hlíně, ale na zhutněném podloží...

pokud nebudete zvedat do patra, uděláte zateplení až k patě základu (a ještě od základu směrem do dvora), domnívám se, že to bude OK.

Slovo domnívám volím proto, že neznám podrobnosti..

Je tam funkční hydroizolace?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dusivk
Datum: 11.07.12 11:14

Co já vím, tak v našem podnebním pásmu je nezámrzná hloubak 80 cm a asi ne pro srandu.

Na jedné chatce to taky měli jen asi 40 cm a je s tím teď po deseti letech celkem sranda, jak to praská.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.12 12:59
avatar

Mám ve svém okolí pěkný odstrašující příklad, co se může stát. Sousedi mých rodičů mají dům, do kterého se ze dvora dalo vejít přes velkou dřevěnou verandu. Tento druhý vchod nepotřebovali, tak se rozhodli verandu zrušit a místo ní udělat obytný pokoj. Verandu strhli, místo dřeva postavili třicítku zeď a na celém domě udělali novou omítku. Jenže časem se základy pod bývalou verandou pohnuly, zeď začala praskat, prasklina se rozšířila až na pět milimetrů. Nevěděli co s tím, na generální opravu neměli peníze, tak prasklinu zatmelili. Tmel časem zčernal. Prostě nádhera.

Takže vám radím, udělejte základy znovu a důkladně a taky důkladně spojte novou stěnu se stávající stěnou domku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.12 19:53
avatar

To Figurek-vaši sousedi měli asi základy jen na dřevěnou konstrukci verendy a po zatížení zdivem ta začlo dělat neplechu!Tím ale nechci říci že základy nemají být pořádné.

Pro pův tazatele :V tomto případu by to teoreticky nemělo nic dělat,ale znáte současné stavy počasí a voda v přívalových deštích dokáže hooodně.může to vydržet x roků v pohodě ale také nemusí.

doplněno 11.07.12 19:56:

Zpevnit by to šlo injektáží ale drahé,nejjednodušší pro vás azi zbourat a vykopat hlubší zaklady ,beto,izolace,zdivo atd

Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 11.07.12 19:59

To,že je to špatně,víte.Že se vám s tím nic nechce dělat,taky víte.Proč chcete vnutit zodpovědnost na jiné?když to stejně spadne vám?Tak to buď udělejte jaksepatří ,anebo nedělejte nic.Je to jen na vás.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.