Totální přestavba nebytového prostoru

Od: Datum: 10.07.12 22:00 odpovědí: 2 změna: 10.07.12 22:47

Dobrý večer, před necelým rokem jsem se zde ptal na nějaké alternativní (studentské) bydlení v Praze. Sice se to protáhlo na delší dobu než jsem čekal, ale povedlo se. Koupil jsem malý nebytový prostor (místnost) v bytovém domě. Je tam okno, zavedena elektřina a topení. Chybí voda a odpad. Od nějakého pana předsedy jsem si dopředu zjistil, zda by bylo možné tyto sítě do místnosti zavést. Bylo mi řečeno, že na to budu potřebovat projekt, stavební povolení a jeho souhlas (s tím, že souhlas mi dá). V prostoru bych chtěl vytvořit malou koupelničku z ytongu, kde by bylo WC, umyvadlo a sprcháč. Všiml jsem si, že z ostatních nebytových prostor vychází také odpadní trubky, ale o průměru cca 50 mm - což je na WC málo. Myslím, že by mělo být alespoň 110 mm. Zaslechl jsem, že existuje nějaké zařízení, které se osadí za WC a upravuje splašky na to, aby prošli menšími potrubími. Zajímalo by mě jak se tomu říká a jak to funguje - neboli bych uvítal nejlépe odkaz na tento výrobek. Další otázkou je odkud ty sítě brát. Vodu mám domluvenou s již jedním majitelem bytu, v jehož stoupačce bych se údajně mohl napojit. Jelikož je jeho byt na stejném podlaží jako ten můj prostor nemohu se u něho z důvodu spádu napojit i s odpadem. Předseda domu mi řekl, ať si udělám kanalizaci přečerpávající - toho se bojím (pořizovací náklady, provozní náklady, poruchovost, hluk,...). Raději bych potřeboval projít s trubkou skrze strop o podlaží níže a pod stropem vést trubku, která někde skončí ve stoupačce. A proto se ptám - může mi to majitel bytu k němuž stoupačka přiléhá zakázat (nepovolit)?

Uvítám i jakékoli informace o kterých si myslíte, že by pro mně mohli být užitečné (např. rozsah a cena oné projektové dokumentace, místní stavební úřady, likvidace odpadu z přestavby,...)

Děkuji za případnou pomoc zkušenějších


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.12 22:19

Tímto http://www.zbozi.cz/?q=p%C5%99e%C4%8Derp%C3%A1va%C4%8D+spla%C5%A1k%C5%AF dokážete v pohodě přečerpat splašky vč WC 50 mm trubkou k sousedovi nejenom na Vašem podlaží ale i o patro výš. Provozní náklady zanedbatelné, hluk minimální (za 10 cm vaty není slyšet.

Pokud někomu chcete protáhnout pod jeho stropem trubku tak bez jeho souhlasu asi neuspějete.

Ještě k tomu stavebnímu úřadu, zakoupil jste nebytový prostor a asi jej bude potřeba rekolaudovat na bytový. Na to bych se nenápadně na úřadě poptal.

doplněno 11.07.12 13:28:

Mixér je již součástí mašinky:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bylde
Datum: 10.07.12 22:47

Děkuji za odkaz - představoval jsem si daleko náročnější a dražší přístroj. Tou 10 cm vatou myslíte obalit ten přístroj? Mohl bych ještě poprosit jestli nevíte o nějakém tom "mixéru" co se instaluje za toaletu a drtí splašky nebo to chápu tak, že to ani není potřeba?

Nene - trubku chci táhnout pod stropem společných prostor (chodby). Chci se pouze napojit do jejich stoupačky v místě jejich bytu - viz. schéma (foto).

Panem předsedou mi bylo řečeno, ať na předělání na byt rovnou zapomenu. Potřeboval bych dle jeho slov - podpisy sousedů celého domu a to se mi nikdy nemůže povést. Mohu však zkolaudovat na kancelář nebo ateliér. Ostatní majitelé to tak udělali a normálně tam bydlí akorát tam nemohou mít trvalé bydliště. Jelikož mám kde mít bydliště tak mi to tolik nevadí, ač bych to samozřejmě uvítal. Můj plán je zde dočasně přebývat a mít zde sídlo firmy, kterou se chystám založit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.